Patronlar Dünyası
Geri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye teşekkür: Taziyeyi kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beyoğlu'nda yaşanan terör saldırısı için taziye mesajlarını kabul ederek teşekkür etti. Erdoğan'ın "teşekkür" mesajında ABD bayrağının ön sıralarda yer alması ise dikkat çekti.
ABONE OL
Abone Ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'ye teşekkür: Taziyeyi kabul etti
Haberler / Dünya
15 Kasım 2022 Salı 15:54
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstiklal Caddesi'nde pazar günü yaşanan, 6 kişinin öldüğü, 81 kişinin ise yaralandığı terör saldırısına dair kendisine gönderilen tazile mesajlarını kabul etti.

Taziye mesajı gönderen ülkelerin bayraklarının yer aldığı bir görselle teşekkür mesajı yayınlayan Erdoğan'ın tweet'inde ABD bayrağının Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Azerbaycan'dan sonra üçüncü sırada yer alması ise dikkat çekti.

Erdoğan mesajında, "İstiklal Caddesi’nde gerçekleştirilen terör saldırısına tepki gösteren, acımızı paylaşan, başsağlığı dileğinde bulunan tüm ülkeler ile uluslararası organizasyonlara şükranlarımı sunuyorum" ifadelerini kullandı.

Bahçeli saldırılar üzerinden Washington'ı işaret etmişti

#reklam#

Erdoğan'ın iktidar ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada İstiklal Caddesi'nde yaşanan terör saldırılarına ilişkin şu ifadeleri kullanmıştı: "ABD’nin bölücü teröre bakışıyla zillet ittifakının bakışı arasında bir fark göreniniz var mıdır? ABD’nin sahte ve samimiyetsiz taziye mesajlarıyla zillet ittifakının bu neviden mesajı arasında en küçük bir çelişki göreniniz olmuş mudur? Suriye veya Irak’taki terörist kamplarda eğitilip terör eylemi amacıyla canlı ceset gibi Türkiye’ye sızan ya da sızdırılan canilere hedef listesi veren, stratejik ve kalabalık mahallere gönderen hiçbir ülke dost değildir, dürüst değildir, esasen müttefik de değildir. Terörizmle hesaplaşmak Emperyalizmin bizatihi varlığıyla hesaplaşmak demektir. Biz terörizmin kaynağını sınırlarımızın mücavir alanlarında değil, Washington başta olmak üzere yabancı ülkelerin başkentlerinde olduğunu, bunun da saklanacak gizlenecek bir yanının kalmadığını biliyor ve görüyoruz."

Bakan Soylu: ABD'nin taziyesini reddediyoruz

Soylu: ABD'nin taziye mesajını kabul etmiyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise ABD'nin taziye mesajını kabul etmediklerini ifade ederek şöyle konuşmuştu: "Biz, bize verilen mesajı biliyoruz, bize verilen mesajı aldık. Tekrar altını çizerek ifade ediyorum: Amerikan Büyükelçiliği'nin taziye dilemesini kabul etmiyoruz, reddediyoruz. Kobani'yi, terör bölgelerini besleyen ve oradan Türkiye'nin huzurunu bozmaya çalışan bu anlayışa, kendi senatolarından para gönderen bir devletle müttefikliğimiz elbette tartışılmalıdır."

#reklam#

ABD Ankara Büyükelçiliği ise Soylu'nun açıklamaları ardından, "Amerika Birleşik Devletleri, terörün her şeklini kesin olarak kınamakta ve değerli NATO Müttefikimiz Türkiye ile dayanışma içinde hareket etmektedir" açıklamasını yapmıştı.

ABD Başkanı Joe Biden Endonezya ev sahipliğinde gerçekleştirilen G20 zirvesi kapsamında bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelmiş İstiklal Caddesi'nde yaşanan terör saldırısına dair taziyelerini iletmişti.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL LUX
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası