Patronlar Dünyası
Geri

Yoğun bakım ünitelerine zam yapıldı, özel hastaneler 'zarar ederiz' dedi

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun anlaşmalı özel sağlık kurumlarına yaptığı ödemelere yüzde 10 ile yüzde 55 oranında zam yapıldı. Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği Başkanı Reşat Bahat, maliyetlerin yüzde 100 yükseldiğini, artışların yoğun bakımda yetersiz kaldığını belirtti.
ABONE OL
Abone Ol
Yoğun bakım ünitelerine zam yapıldı, özel hastaneler 'zarar ederiz' dedi
Haberler / Gündem
16 Mart 2023 Perşembe 19:44
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği’nde Değişiklik yapılmasına Dair Tebliğ ile Sağlık Uygulama Fiyatlandırma Komisyonu Kararı, Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.

Karar ve tebliğe göre Sosyal Güvenlik Kurumu’nun (SGK) anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarına yaptığı ödemelere yüzde 10 ile yüzde 55 oranında artış yapıldı.

YEŞİL  ALANLARDA YÜZDE 20 ARTIŞ

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile yoğun bakım tedavilerine yüzde 40, diğer tüm paketlere yüzde 55, acil muayene, yeşil alan ve konsültasyonlara da yüzde 20 oranında artışlar yapıldı.

Bloomberg HT’ye bilgi veren Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) Başkanı Reşat Bahat, paket muayene ücretlerine yüzde 10, laboratuar, radyoloji, radyasyon onkolojisi ve yatak işlemlerine yüzde 55, kardiyoloiji, KVC, üroloji, karaciğer, böbrek-kemik iliği nakilleri ile kanser cerrahisi işlemlerine yüzde 20 oranında artış yapıldığını aktararak, bu oranların yüzde 100 artan maliyetleri karşılamaktan çok uzak olduğunu belirtti.

"YOĞUN BAKIM TEDAVİ ÜCRETLERİ YÜZDE 100 ARTMALI"

Bahat, “Yoğun bakımlar bu artış oranları ile yine zarar eder. Yoğun bakım tedavi ücretleri en az yüzde 100 daha artmalı” diye konuştu.

Karar ve tebliğlere göre malzemelere herhangi bir artış yapılmadı.

patronlardunyasi.com

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası