Patronlar Dünyası
Geri

Volvo Car sadece elektrikli araç satmaya hazırlanıyor

Volvo Car Turkey Genel Müdürü Magnus Boman, otomotiv sektöründe bütün şirketlerin elektrikli araç üretimine yöneldiğini ve Volvo Car olarak 2030 yılında tamamen elektrikli araç satacaklarını açıkladı.
ABONE OL
Abone Ol
Volvo Car sadece elektrikli araç satmaya hazırlanıyor
Haberler / Otomobil
20 Kasım 2023 Pazartesi 20:28
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Bloomberg HT’ye konuk olan Volvo Car Turkey Genel Müdürü Magnus Boman, otomotiv sektöründeki gelecek dönem trendleri değerlendirdi.

Boman, bu yıl otomotiv sektörünün iki bölüme ayrıldığını belirttiği konuşmasında, Türkiye’de seçim öncesinde daha farklı bir piyasa olduğunu, seçim sonrası ise faiz artışları ile ekonominin farklı bir yöne doğru evrildiğini kaydetti. Seçim sonrası borçlanma maliyetlerinin arttığını söyleyen Boman, “Artık piyasada talep ve arz tarafı daha dengeli. Rekor bir yılı geride bırakacağız gibi duruyor” dedi.

Otomotiv sektöründe çip tedarikinde yaşanan sorunların çözüldüğünü kaydeden Boman, “Sektördeki sorunları gelecek yıl yaşamayacağız gibi duruyor” ifadelerini kullandı.

2024 özelinde sektörde bir düşüş yaşanmasını beklediğini söyleyen Boman, ancak geçen sene ile karşılaştırıldığında Türkiye’de kullanılan tam elektrikli araçlarda ciddi bir büyüme olduğunu ve gelecek yıl sektör daralsa bile elektrikli araç sayısının bu yıla kıyasla artacağını açıkladı.

Boman elektrikli araç üretiminde sürecin beklediğimizden daha hızlı gerçekleşeceğini ve yapay zeka ile desteklenen teknolojinin endüstri üzerinde çok büyük bir etkisinin olacağını söyledi.

“Volvo Car olarak 2030 yılında tamamen elektrikli araç satacağız” diyen Boman, şirketin bütün fabrikalarının 2040 itibarıyla tamamen karbon nötr olmasını amaçladıklarını açıkladı.

 

patronlardunyasi.com

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası