Patronlar Dünyası
Geri

Ünlü iş kadınları pazara çıktı, ne satın aldı?

T-ONE Derneği, dünyanın ilk yazılı antlaşması olarak bilinen Mısır ve Hititler arasındaki savaşı durduran “Kadeş Antlaşması”nda mührü bulunan Prenses Puduhepa’yı tanıtacak.
ABONE OL
Abone Ol
Ünlü iş kadınları pazara çıktı, ne satın aldı?
Haberler / Patronlar
12 Haziran 2022 Pazar 07:58
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Başkanlığını Demet Sabancı Çetindoğan'ın yaptığı T-ONE Derneği üyesi ünlü iş kadınları, Hititlerin Kraliçesi Puduhepa'yı dünyaya tanıtmak için önce onun yaşadığı topraklara geldiler.

Kaldıkları otelin penceresinden, pazar kurulduğunu gördüler. Demet Hanım pazara gitmek istediğini söyleyince, kendisine eşlik eden Belediye Başkan Yardımcısı Turan Candan, Sabancı'nın “şaka yaptığını” sandı.

#reklam#

Pazara gidildi, Demet hanımın ilgisini en çok madımak ve çökelek çekti. Kilosu 20 lira olan madımaktan iki kilo alan Sabancı, pişirilmesi konusunda kadınlardan bilgi aldı. Yemek tarifini yapan kadın, “Abla, eğer madımağın daha lezzetli olmasını istiyorsan biraz parana kıyıp pastırma koyacaksın. O zaman tadına doyum olmaz. Biz de para olmadığı için pastırmanın tadını unuttuk” dedi.

Köylü kadının kendisinin yapıp pazarda sattığı çökelekten de alan Sabancı, bunun nerelerde kullanıldığını da öğrendi ve yemek yapılışı hakkında bilgi aldı. Kadınlar Sabancı'ya madımağın yanı sıra ıspanak tarifi de yaptılar.

SAKIP SABANCI’YI TANIRIM

Sabancı, kendisini tanımayan pazarcı kadına, “Siz Sabancı ailesinden kimi tanıyorsunuz?” diye sordu. Pazarcı kadın “Sakıp Sabancı’yı tanırım. Zengin adammış. Bir defasında televizyonda dinlemiştim, çocuğu rahatsızmış ona bir ayakkabı bile alamamış. Çok üzülüyormuş' deyince, Demet Hanım, son derece duygulandı. Sabancı ve beraberindeki iş kadınları, beş çeşit biber fidesi de satın aldı.

‘Biz eker diker gelir burada satarız'

#reklam#

Demet Sabancı, pazarda fiyatları inceledi. Karpuzun kilosunun 4 liraya indiğini öğrenince, “Bu bizim karpuz mu?” diye sordu. Eriğin kilosunun 15 liradan 6 liraya inmesinden memnun olduğunu kaydeden Sabancı'ya, yerli eriğin çıkmasıyla fiyatların indiği anlatıldı.

Sabancı, kadınlara online satış yapıp yapmadıklarını sordu. Satıcı ise “Biz onu bilmeyiz. Eker, diker, toplar burada gelip satarız” dediler.

Sabancı'ya eşlik eden Belediye Başkan Yardımcısı Turan Candan, “Demet Hanımın aldıklarının parasını ödemek istedim. 

Kesinlikle izin vermedi ve ödemeleri bizzat kendisi yaptı. Çok mütevazı bir insan” diye konuştu.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası