Patronlar Dünyası
Geri

TikTok çalışanlarını ofise getirmek için yazılım geliştirdi

Pandemi döneminin geride kalmasına rağmen birçok kişi evden çalışmakta diretiyor. The New York Times, TikTok'un çalışanlarını ofise getirmek için kurduğu yeni sistemi yazdı
ABONE OL
Abone Ol
TikTok çalışanlarını ofise getirmek için yazılım geliştirdi
Haberler / Dünya
17 Eylül 2023 Pazar 18:45
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki TikTok çalışanları, şirketin ofis devamlılığını izlemek için bir araç sunduğunu öğrendi. Ayrıca TikTok, çalışanlarını ofise geri döndürmek için sıra dışı bir yöntemle disiplin cezası tehdidinde bulunmaya başladı.

Çin merkezli ByteDance şirketinin sahibi olduğu TikTok'ta çalışanlar bu hafta MyRTO adlı yeni araçla ilgili bildirimler aldı. The New York Times ile paylaşılan e-postalara ve ekran görüntülerine göre, şirketin dahili yazılımına yerleştirilen uygulama, çalışanlardan ofiste olmaları gereken günlerde yaptıkları devamsızlıkları izah etmesini istiyor. Bu yazılım çalışanlarla ilgili topladığı verileri gösteren panele çalışanlar, amirleri ve insan kaynakları personeli kolayca erişebiliyor.

HAFTADA 3 KEZ OFİS ŞARTI

TikTok, yaklaşık 7 bin ABD'li çalışanının çoğunun Ekim ayından itibaren haftada üç kez ofislerde çalışmasını şart koşuyor. Bazı ekiplerin haftada beş gün çalışması bekleniyor. Kasıtlı olarak ofise gelmeyen çalışanlara bu yaptıkları eylemin disiplin cezasıyla sonuçlanabileceği hatırlatılıyor ve "performans değerlendirmelerini etkileyebileceği" söyleniyor.

TikTok çalışanları, şirketin kendilerine karşı disiplinci bir ton kullandığını ifade ederken, şirketin günlük olarak nerede olduklarını izlediğini hatırlatan MyRTO kontrol panelinin baskısı karşısında oldukça şaşkın.

TikTok sözcüsü Jodi Seth, aracın ofis içi katılım için beklentileri belirlemeye yardımcı olmayı amaçladığını söyledi. Seth, "MyRTO'nun nihai amacı, hem çalışanlara hem de liderlere ofis içi programları konusunda daha fazla netlik sağlamak ve daha şeffaf iletişimlerin geliştirilmesine yardımcı olmak" dedi.

OFİS DOLULUK ORANLARI YÜZDE 50'NİN ALTINDA

Stanford'un araştırmasına göre, Amerikalı çalışanların iş günlerinin dörtte birinden biraz fazlası evden yapılıyor ve bir işyeri güvenlik firması olan Kastle'a göre, ülke genelindeki ofisler pandemi öncesi doluluk oranlarının yüzde 50'sinin altında kalıyor.

İsimlerinin açıklanmaması kaydıyla konuşan iki çalışana göre şirket Ağustos ayında New York'taki çalışanlarına öğle yemeği ödeneğinin, ödeneğe erişim için ofisten 'check-in' yapılmasını gerektiren bir uygulamaya bağlanacağını söyledi. 

Dunn, TikTok'un yüz yüze çalışmaya yönelik tutumunun TikTok ve ByteDance'ın Uzak Doğu bölgelerinden etkilenmiş olabileceğini söyledi. Dunn, bu duruma örnek olarak şirketin Asya-Pasifik bölgesindeki çalışanların pandemi öncesi işe gidiş gelişlerine büyük ölçüde devam ettiklerini gösteren verileri gösteriyor.

patronlardunyasi.com

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM BORSA DÜNYA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2024 Patronlar Dünyası