Patronlar Dünyası
Geri

Sedat Peker'in 'Haramzade' dediği Salih Orakcı kimdir?

Suç örgütü lideri Sedat Peker'in yaptığı paylaşımlarda isminin geçtiği isimlerden Salih Orakcı'nın kim olduğu merak konusu oldu.
ABONE OL
Abone Ol
Sedat Peker'in 'Haramzade' dediği Salih Orakcı kimdir?
Haberler / Ekonomi
27 Ağustos 2022 Cumartesi 15:18
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Sedat Peker yaptığı paylaşımlarda Salih Orakcı ile ilgili de iddialarda bulunarak Orakcı'ya dair "haramzade" suçlamasında bulundu. Peker'in hedef aldığı isimlerden Orakcı'nın kim olduğu araştırılmaya başlandı.

Mine Tozlu Sineren'in daha sonra eski Kıyı Koruma Genel Müdürü ve TOBB üyesi Salih Orakcı'ya yönlendirildiğini söyleyen Peker, Orakcı'nın, Mine Tozlu Sineren'in şirketlerinden birinde ortaklık istediğini ve iki lüks araba parası aldığını iddia etti. 

#reklam#

Orakcı'nın arabalar dışında 2,5 milyon lira istediğini de öne süren Peker, "Mine Hanım bu parayı da yollar. Ancak tüm bu süreçlerden sonra sermaye artırımı işi olmayınca Mine Hanım ortaklık işlerinin iptal edilmesi için talimat verir" dedi. 

PEKER NE YAZDI?

Salih Orakcı isminde bir bey var, eski kıyı koruma genel müdürü, eski Başbakan binali yıldırım’ın başdanışmanı, senin sorununu bu halleder.

Mine Hanım kendisi ile görüşür. salih orakcı der ki “Ben bu sorunu hallederim ancak bu şartlarda rica edersem iş takipçisi durumuna düşerim…

#reklam#

Sizin şirketlerden birine beni ortak edin ki bu benim kendi işim diye rica edebiliyim” der. Mine Hanım da kendisine ait olan Er garanti isimli şirketine %50 ortak eder. Bu sorunu halletmek için Mine Hanımdan bazı hediyeler almamız gerekir diyerek bir sıfır Porsche parası bir de 7.40 BMW parasını öncelikli olarak ister.

Araçları kendi üzerine almaz recep dumangöz ismindeki ortak inşaat işi yaptığı kişinin üstüne yapar. Ayrıca da dağıtmak için 2.5 milyon TL ister. Mine Hanım bu parayı da yollar. Ancak tüm bu süreçlerden sonra sermaye artırımı işi olmayınca Mine Hanım ortaklık işlerinin iptal edilmesi için talimat verir.

Şimdi anlatacaklarım başka bir paylaşımın konusu ancak ileride yapılacak bu paylaşımların da yol güzergahını şimdiden döşeyelim. salih orakcı beyin recep ismindeki (arabaları üstüne aldığı kişi) kişi ile beraber ortak inşaat işleri var. Hatta Dolmabahçe Sarayı’nın tadilat işlerini de bu kişi üzerinden fahiş fiyatlarla yaptırdıklarına dair dosya da bende. Ancak bu başka bir paylaşımın konusu. İsminin önünde bu kadar anlı şanlı ünvanları olan (hem geçmişte hem de bugün) salih orakcı sermaye artırımı işini halledemeyince Mine Hanım hem ortaklık işlemlerini iptal eder hem de mahkeme kanalıyla salih orakcı’ya haciz kararı yollar. Bu okuduklarınıza inanmakta zorluk çekiyorsunuz değil mi? Ancak vallahi bunlar…

SALİH ORAKCI KİMDİR?

#reklam#

Salih Orakçı, 16 Aralık 1964 Erzincan'da dünyaya geldi. 1986 yılında itü denizcilik yüksekokulu (denizcilik fakültesi) güverte bölümünden mezun oldu.

11 ağustos 1986 - 30 mart 2000 tarihleri arasında d.b. deniz nakliyatı taş'de sırasıyla; güverte zabitliği, 2. kaptanlık ve gemi kaptanlığı görevlerini yürüten orakçı, askerliğini; 23 mayıs 1988 - 30. kasım 1988 tarihleri arasında kısa dönem er olarak yaptı.

23 mart 2001 tarihinde Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne uzman olarak göreve başladı. sırasıyla; 20 temmuz 2001 deniz trafik operatörü, 19 ağustos 2002 tarihinde TBGTH dış ilişkiler  müdürlüğü ve 7 ekim 2002 tarihinde deniz trafik baş operatörü olarak görev yaptı. Amerika, Hollanda ve İngiltere'de deniz trafiği ve acil müdahale konularında özel eğitim gördü. uluslararası deniz trafik operatörü eğitmenliği sertifikasına sahip olup, tbgth sisteminde görev yapan deniz trafik operatörleri eğitimlerinde itü denizcilik fakültesinde eğitmenlik görevi yaptı.

#reklam#

9 eylül 2003 - 17 kasım 2003 tarihleri arasında vekaleten genel müdür yardımcılığı görevini yürüttü. 17 kasım 2003 tarihi itibariyle genel müdür yardımcılığı ve yönetim kurulu üyeliği görevine asaleten atandı. 27 eylül 2005 tarihinde Kıyı Emniyeti ve Gemi Kurtarma İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne yönetim kurulu başkanı ve genel müdür olarak atanan Orakcı TOBB - deniz meclis üyeliği'ni de yürütmektedir. Salih orakcı, yüksek planlama kurulunun 7 şubat 2007 tarih ve 2007/ t-3 sayılı kararı ile adı 'kıyı emniyeti genel müdürlüğü' olarak değişen kurumda halen görevini sürdürmektedir. Kaptan Salih Orakcı İngilizce bilmektedir.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası