Patronlar Dünyası
Geri

Özbekistanlı üreticiler Türk markaları altında ortak ürün üretme konusunda anlaşmaya vardı

Özbekistanlı ayakkabı üreticileri, Bursa'da Türk meslektaşlarıyla bir araya gelerek, Türk markaları altında ortak ürün üretme konusunda anlaşmaya vardı. Warboots şirketi Akhangaran'da 50 milyon dolar değerinde bir fabrika kuracak ve dört bin yeni iş kolu yaratacak.
ABONE OL
Abone Ol
Özbekistanlı üreticiler Türk markaları altında ortak ürün üretme konusunda anlaşmaya vardı
Haberler / Dünya
12 Şubat 2024 Pazartesi 08:11
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Koruyucu ayakkabı üretiminde uzmanlaşan Warboots şirketi, Özbekistan'da büyük ölçekli bir proje hayata geçirmeyi planlıyor. Şirket, 8 hektarlık alan üzerinde dünyanın en büyük üretim tesisini kurmaya hazırlanıyor. Bu projenin maliyetinin 50 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

İlk aşamada yatırım tutarı 15 milyon dolar olacak. Tesis devreye girdikten sonra 4 binin üzerinde yeni istihdam yaratılacak. Proje tamamen devreye girdiğinde 700 milyon dolar değerinde ürün ihracatı yapılması planlanıyor."

Proje için arazinin Akhangaran'daki küçük bir sanayi bölgesinde tahsis edilmesi bekleniyor.

Mart ayında Warboots temsilcileri yerel üretim fırsatlarını araştırmak ve arazilerle tanışmak için Özbekistan'a gelecek.

Özbekistanlı diğer ayakkabı üreticileri de başarı elde etti. Bu nedenle, Gratto markasıyla yapılan toplantıda yerli şirketler San+One ve KFK, ürünlerin Özbekistan'da ortak üretimine başlanması ve ardından bunların İtalya ve BDT ülkelerine ihraç edilmesi olasılığını değerlendirdi. Modellerin ilk etapta Türkiye'de üretilmesi, ilerleyen süreçte ise üretimin bir kısmının Özbekistan'a devredilmesi planlanıyor.

Magna Sport, sanayi ve inşaatta kullanıma yönelik eldiven üretimi için Bursa Eldiven Sanayi ile anlaştı. Türk üreticiler, ürünlerin ihracatına ilişkin anlaşma imzalamak ve yeni bir ortak üretim oluşturma olasılığını görüşmek üzere bu yılın mart ayında Özbekistan'a bir iş ziyareti yapmayı planlıyor.

Türk markası Myfit, ürünlerinin dış kaynak kullanımı sistemi aracılığıyla üretimi için Özbek işletmelerine sipariş vermekle ilgileniyor; ürün numunelerinin oluşturulması ve hammadde tedariki konusunda ön anlaşmalara zaten varıldı.

patronlardunyasi.com

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM BORSA DÜNYA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2024 Patronlar Dünyası