Patronlar Dünyası
Geri

Netflix'ten İngiltere abonelerini üzen haber

Dünyaca ünlü çevrimiçi dizi ve film izleme platformu Netflix, hesap paylaşımının önüne geçmek için İngiltere'deki ilk adımlarını atıyor.
ABONE OL
Abone Ol
Netflix'ten İngiltere abonelerini üzen haber
Haberler / Aktüel
23 Mayıs 2023 Salı 22:26
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Dijital dizi/film izleme platformu Netflix, şifrelerini arkadaşları ve aileleriyle paylaşan milyonlarca İngiliz kullanıcılara yönelik bir e-posta gönderdi. Araştırma şirketi Digital i-‘ye göre Netflix’in İngiltere’deki 15 milyon abonesinin yaklaşık dörtte biri şifrelerini bir başka kişilerle paylaşıyor.

Netflix, söz konusu durumun önüne geçmek için hesap paylaşımıyla birlikte ekstra kullanıcıların hesaba ortak olması durumunda aylık 5 euro gibi bir “ücretli paylaşım” planı oluşturdu.

Netflix bunun için asıl hesabın sahibi olarak ödeme yapan müşterilerin birincil konum belirlemelerini sağlayacak. Böylece farklı bir konumdan hesap açılınca hesap sahibi uyarılacak. Netflix’in “ekstra üye” kararını son zamanlarda abone büyüme oranlarının yavaşlamasından dolayı ve kârlılığı artırmaya yönelik aldığı ifade edildi.

Öte yandan Netflix, kullanıcıların hesaplarındaki bir profili yeni bir hesaba aktarabileceklerini veya fazladan üye ekleyebileceklerini söyledi. Bununla birlikte Netflix hali hazırdaki projeyi, ilk olarak Latin Amerika, Yeni Zelanda, Portekiz, Kanada ve İspanya gibi yerlerde denemeye sürmüştü.

patronlardunyasi.com

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası