Patronlar Dünyası
Geri

Necmettin Batırel: Türkiye'ye dolar yağacak

Şakkadanak çıkışıyla bilinen yandaş yazar Necmettin Batırel, bugünkü köşesinde dikkat çeken bir yazı ele aldı. Batırel, "Eylül sonuna kadar Türkiye'ye dolar yağacak" dedi.
ABONE OL
Abone Ol
Necmettin Batırel: Türkiye'ye dolar yağacak
Haberler / Ekonomi
17 Eylül 2022 Cumartesi 17:01
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

'Şakkadanak' çıkışıyla tanınan Türkiye gazetesi yazarı Necmettin Batırel, köşe yazısında dikkat çeken iddialarda bulundu. Necmettin Batırel, yurt dışından Türkiye'ye yoğun bir fon girişi başladığını söylerken, "Eylül sonuna kadar Türkiye'ye dolar yağacak" dedi.

"PARALAR KASALARA SIĞMIYOR"

Batırel, "Kur Korumalı hesap ödemesine rağmen sekiz ayda bütçe 33,1 milyar lira, faiz dışı denge 207,1 milyar lira fazla yazdı. Oysa 2022 yılında bütçede 278 milyar lira açık öngörülmüştü. Bütçemiz açık yerine fazla veriyor, paralar kasalara sığmıyor" dedi. 

#reklam#

"Mali disiplin bozulmadı aksine güçlendi. Hükûmetin harcama yapma kabiliyeti arttı. Büyüme hızının devam etmesi için çok önemli bir destek sağlandı.. Vergi gelirlerinin artması ile bütçede fazlalık oluştu. Vergi geliri nasıl artıyor, fabrikalar tam kapasite çalışıyor, üretiyor, satıyor, kazanıyor. Özetle Türk ekonomisinde büyük bir canlılığa yenisi eklendi...

"TÜRKİYE'YE DOLAR YAĞACAK"

Hükûmete olan inançla yurt dışından kaynağı belirsiz olarak adlandırılan yoğun bir fon girişi başladı. 7 ayda 24,4 milyar dolarlık giriş oldu. 9 Eylül haftası itibarıyla Merkez Bankasının net rezervi 14,1 milyar dolar oldu. Brüt rezervler ise 1 milyar 800 milyon dolarlık artışla 113,7 milyar dolara yükseldi. Eylül sonuna kadar Türkiye'ye dolar yağacak..."

"TÜRKİYE, TARİHÎ BİR BAŞARIYA İMZA ATTI"

#reklam#

Batırel ayrıca, "Şanghay iş birliği toplantısında Türkiye çok büyük kazanım elde etti. İki büyük anlaşmaya imza atıldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Putin’le yaptığı görüşmede Rus tahılının da dünya ülkelerine gönderilmesine karar verildi. Moskova Türkiye’ye hem indirimli doğalgaz satışı yapacak, hem de istediğimiz kadar gaz sevk edecek.

Çin ile Türkiye arasında ticaret büyük ölçüde arttırılacak. Avrupa’da dev fabrikaların teker teker kapanarak krize sürüklendiği bir ortamda Türkiye, Dünya Gayrisafi Millî Hasılasının %30’una sahip olan Şanghay iş birliği ülkeleriyle yepyeni bir ticari dönem başlattı, tarihî bir başarıya imza attı..." 

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM BORSA DÜNYA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2024 Patronlar Dünyası