Patronlar Dünyası
Geri

Muazzez Ersoy: En büyük muhalif Erdoğan’dır! Onunla gurur duyuyorum

Türk sanat müziğinin önemli isimlerinden Muazzez Ersoy, verdiği röportajda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gurur duyduğunu belirterek, "Muhalif sanatçılara sesleniyorum, en büyük muhalif Erdoğan'dır. Halkın ve Türkiye'nin çıkarları için dünyaya en büyük muhalefeti Erdoğan yapıyor” ifadelerini kullandı.
ABONE OL
Abone Ol
Muazzez Ersoy: En büyük muhalif Erdoğan’dır! Onunla gurur duyuyorum
Haberler / Aktüel
25 Eylül 2023 Pazartesi 10:20
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Şarkıcı Muazzez Ersoy, Sabah'tan Tuba Kalçık'a çok özel açıklamalarda bulundu. Yıllara dayanan dostlukları olduğu söyleyen ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gurur duyduğunu belirten şarkıcı, "Onun gibi bir cumhurbaşkanımız olduğu için çok şanslıyız. Dünya liderlerinin de çok saydığı biri, ona sahip çıkmalıyız. 'Dünya 5'ten büyüktür' sözü unutulmaz. Muhalif sanatçılara şöyle sesleniyorum; en büyük muhalif Recep Tayyip Erdoğan'dır" ifadelerini kullandı.

İşte o yazı...

REKORUMU KİMSE KIRAMAZ

Nostalji albümlerinizle sektöre damga vurdunuz...

Nostaljiler benim için yeni bir dönem başlattı. Nostaljileri yaptığım dönem yine müzik sektörü arabesk, pop furyasındaydı. Ekip olarak cesaret edip inandık nostaljileri başlattık, halkımız çok güzel tepkiler verdi. Bu seri 12 milyonun üzerinde organik tiraj yaptı, bu rekorun kırılması imkânsız artık. Nasıl moda geçmişe dönüp tekrar önümüze geliyorsa, müzikte de artık 45'likler gibi birkaç şarkılık çalışmalar yapılıyor, zamana uymak lazım.

Her şey de olduğu gibi müzikte de fast food dönemi var. Benim tarzım kalıcı işler yapmaya müsait. Mümkün olduğu kadar sezonluk işlerden yani sezonluk şarkılardan uzak duruyorum. Seyircime saygımdan en büyük yatırımı sahneme, işime yaptım ve yapıyorum. Sadece kıyafete yapmadım. Türkiye'de aynı çatı altında ekibini toplayan ve ofis açan ilk sanatçılardan biriyim... Basın danışmanından menajere kadar herkesi aynı çatı altında topladım.

Nostalji albümlerine yatırım yaptım ve tabii ki en büyük görselimiz, sanatımızı icra edebileceğim yer sahneye. Türkiye'nin önde gelen modacıları yıllarca kostümlerimi hazırladı, ayakkabısından saçımın ucuna dek hep en özenli halimle izleyicimle, dinleyicimle buluştum... Sahneye ilk adım attığım günden beri sahne kostümlerime, sahneme yatırım yapmasaydım Etiler'in yarısı benimdi! Hep ünlü modacılarla çalıştım. Kostümlerim, takılarım, aksesuarlarım, dünya devi markalara ait...

"EN BÜYÜK MUHALİF ERDOĞAN'DIR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yıllara dayanan bir dostluğunuz var. Bundan dolayı hem camianızın hem de belli kesimlerin eleştirilerine hedefi oldunuz. Erdoğan'ın sanata ve sanatçıya bakışını siz nasıl görüyorsunuz?

Sayın Cumhurbaşkanımızla aynı mahalleden olmak, onu tanımak suç mu? Gençliğinde de kendisine 'Reis' diye hitap ederdi arkadaşları, bunu bilmek suç mu? Öyle şanslıyız ki güzel şiir okuyan, spor yapmış, genç yaşta siyasete girmiş bir isim ve bugün Türkiye'yi idare ediyor. Dünya liderlerinin de saydığı bir isim.

"ONUNLA GURUR DUYUYORUM, DUYMALIYIZ DA"

Bütün bu özellikleri taşıyan bir lidere sahip çıkmak lazım. Muhalif sanatçılara sesleniyorum, en büyük muhalif Erdoğan'dır. Halkın ve Türkiye'nin çıkarları için dünyaya en büyük muhalefeti Erdoğan yapıyor. "Dünya 5'ten büyüktür" demişti Erdoğan, yine öyle dedi, nokta. Onunla gurur duyuyorum, duymalıyız da.

KENDİME İYİ BAKIYORUM BİR TEK DİŞLERİM ESTETİK

Sesiniz kadar fiziksel güzelliğiniz de konuşuluyor. Estetiğiniz var mı?

Kendime mümkün olduğu kadar iyi bakıyor, yediğime içtiğime dikkat ediyorum. Mesela ben çok et yemem, abur cuburla beslenmem, günde tek öğün yiyorum çoğunlukla ve tencere yemeği yiyorum. İşin doğrusu Türk Sanat Müziği okuyunca, insanlar sizi yaş almış, yaşlanmış olarak düşünüyor. Sokakta, markette, alışveriş merkezinde karşılaşınca 'Muazzez Hanım ne kadar gençsiniz ne kadar güzelsiniz' diyorlar...

Sosyal medyayı kullanmaya, fotoğraf paylaşmaya başlayınca da dikkatlerini bu çekti. Ama, herkes fotoşopu yoğun olarak kullanınca benim de fotoşopla öyle göründüğümü düşündüler. Ama sana komik bir şey söyleyeyim. Benim burnum orijinal. Hiçbir zaman yaptırmadım, yaptırmayı düşünmedim. Her salı gecesi beni ekranda izleyip, fotoğrafın altına her hafta yaptıkları yorumu söyleyeyim: "Burnunu yaptırmış."

Bu burun her hafta yapılmaktan bıktı, ama yorumu yapanlar bu yorumdan bıkmadı. Ufak dokunuşlar var, doktoruma eskiden yılda 3 kez gidiyordum, pandemiden sonra artık yılda bir gidiyorum, "Gelmiyorsunuz Muazzez Hanım" diyor.

Botoksumu yapıyor mesela alın çizgime, "Vitamin de yapalım" diyor, onu bile yaptırmıyorum. Dişlerim estetik sadece. Daha çok ihtiyaç duyarsam abartmadan ufak tefek şeyler yaptırabilirim. Karşı değilim estetiğe ama ifadem değişmemek kaydıyla.

HALK KONSERİNDE AÇIK KIYAFETLERDEN KAÇINMAK LAZIM

Son dönemde kadın sanatçıların sahne kostümü çok konuşuluyor. Sizce sahnedeki dekolte nasıl olmalı?

Yalnız kadın değil, erkek şarkıcılar da konuşuluyor. Şov dünyası, herkes ne istiyorsa onu giysin, halk ayarı verir. Ben özel hayatımda da dekolte giymem. Üşüyen bir bünyem var, hastalanmamak için kıyafetlerime dikkat ediyorum. Sahne de tercihim dekoltesi fazla olmayan modeller. Bazen model kendiliğinden ufak bir dekolte istiyor, müziği de dikkate alarak bana yakışan tercihler yapıyorum.

patronlardunyasi.com

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM BORSA DÜNYA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2024 Patronlar Dünyası