Patronlar Dünyası
Geri

Modern kölelikte sayı 50 milyona yükseldi

Walk Free Vakfı tarafından yayımlanan rapora göre, kölelik koşullarında yaşayan insan sayısı son beş yılda yüzde 25 artarak 50 milyona yükseldi.
ABONE OL
Abone Ol
Modern kölelikte sayı 50 milyona yükseldi
Haberler / Dünya
24 Mayıs 2023 Çarşamba 12:26
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Walk Free Vakfı tarafından yayımlanan rapora göre, G-20'deki zengin ülkeler arasındaki ticaret ve mal/ürünlerin işçi haklarının zayıf olduğu ülkelerden sevk ediliyor olması zorunlu çalışma koşullarını kötüleştiriyor.

Bloomberg'in haberine göre, modern kölelik koşullarında yaşayan insan sayısı son beş yılda yüzde 25 artarak 50 milyona yükseldi. Küresel tedarik zinciri de bu artışa katkıda bulunuyor.

Raporda, Hindistan, Çin, Rusya, Endonezya, Türkiye ve ABD dahil olmak üzere altı G-20 ülkesinin en çok insanın köle benzeri koşullarda yaşadığı ülkeler arasında olduğunu belirtilmiş. Kuzey Kore genel listenin başında yer alıyor. Avustralya'daki Walk Free Vakfı tarafından derlenen Küresel Kölelik Endeksi'ne göre bu ülkeler elektronik, giyim, palmiye yağı ve güneş panelleri dahil olmak üzere 468 milyar dolarlık riskli ürün ithal ediyor.

Rapora göre köleliğin artmasına katkıda bulunan koşullar arasında çevresel bozulma, iklim kaynaklı göç, kadın haklarının geri alınması ve pandemi yer alıyor.

Raporda, modern köleliğin en yüksek yaygınlığına sahip olduğu tahmin edilen ülkeler, çatışmalardan etkilenme, devlet tarafından zorunlu çalıştırmaya sahip olma ve zayıf yönetişime sahip olma eğiliminde olarak betimleniyor.

Patronlardunyasi.com

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası