Patronlar Dünyası
Geri

IC Gayrimenkul önce GYO’ya dönüşecek sonra halka açılacak

Sertaç Karaağaoğlu, IC Holding bünyesinde gayrimenkul yatırım ortaklığına (GYO) dönüştürmeyi planladıklarını belirterek işe alım yapacaklarını duyurdu.
ABONE OL
Abone Ol
IC Gayrimenkul önce GYO’ya dönüşecek sonra halka açılacak
Haberler / Patronlar
12 Şubat 2024 Pazartesi 07:42
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Akfen GYO tarafından 29 Aralık 2023’te Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada bir atama için bilgilendirme yapıldı. Açıklamada şirketin Genel Müdürü Sertaç Karaağaoğlu’nun görevinden ayrıldığı, yerine Akfen Holding bünyesinde Gayrimenkul Geliştirme Koordinatörü olarak görevini sürdüren Ece Demirpençe’nin atandığı yer alıyordu.

Bu açıklamanın üzerinden çok vakit geçmedi ve Sertaç Karaağaoğlu, sosyal iş ağında bir paylaşımda bulundu ve “Yeni yılda iş hayatımda yeni bir sayfa açarak, IC Holding bünyesinde oluşturulan Gayrimenkul İşkolu’nun başında, yeni bir GYO kurulmasına liderlik edeceğim. Yedi yıllık Akfen serüvenime üzülerek son veriyorum. Bu vesile ile yeni yılın şahsımızın ve şirketlerimizin ömürlerine bereket getirmesini dilerim” dedi.

Ekonomim’den Necla Dalan’ın haberine göre, ocak ayının başında da Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu, Akkuyu Nükleer Santrali, New York Türkevi Merkezi, Tuzgölü Yeraltı Doğalgaz Depolama Tesisi Genişletme Projesi gibi büyük projelerde imzası olan IC İbrahim Çeçen Yatırım Holding A.Ş. (IC Holding), IC Gayrimenkul Yatırımları A.Ş. şirketini kurdu. Sermayesi 1 milyar 448 milyon TL olan şirket, İbrahim Çeçen, Mehmet Salih Çeçen, Yalçın Öztürk, Orhan Hallik ve Abdullah Keleş ortaklığında kuruldu.

FİNANS MÜDÜR YARDIMCISI ARANIYOR!

Sertaç Karaağaoğlu, geçen hafta da bir paylaşım yaptı ve şirketi gayrimenkul yatırım ortaklığına (GYO) dönüştürmeyi planladıklarını belirterek işe alım yapacaklarını duyurdu.

Karaağaoğlu, bu paylaşımında “GYO’ya dönüştürmeyi planladığımız gayrimenkul şirketimizde bütçe raporlama, nakit akım yönetimi yapacak müdür yardımcısı adaylarını bekliyoruz” bilgisini paylaştı.

Merak edip ilanın içeriğine baktım, ilanda “IC Holding Grup şirketlerinden halka açılması planlanan IC Gayrimenkul şirketinde görevlendirilmek üzere aşağıdaki özelliklere sahip Finans Müdür Yardımcısı arayışımız bulunmaktadır” deniliyor ve iş tanımında ise şu detaylar yer alıyor:

“Aylık ve yıllık nakit akış tablosunun hazırlanması; bütçenin hazırlanması ve gerçekleşmelerinin aylık takibinin yapılması, kira kontratlarının takibi; tahsilat ve ödemelerin takibi, takviminin hazırlanması ve uygulanması; bankalar ve diğer finansal kurumlar ile olan ilişkilerin yürütülmesi; SPK mevzuatı çerçevesinde KAP açıklamalarının hazırlanması; SPK’nın GYO, kurumsal yönetim ve sermaye piyasası tebliğlerinin takibi.”

patronalrdunyasi.com

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM BORSA DÜNYA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2024 Patronlar Dünyası