Patronlar Dünyası
Geri

İBB Meclisi'nden İmar ve kira yardımı kararı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisinin mart ayındaki son oturumu gerçekleştirildi. Oturumda, binasını yenilemek isteyen hak sahiplerine faiz desteği ve kira yardımı maddeleri ele alındı. Üsküdar dahil 5 ilçede ise imar dosyaları karara bağlandı.
ABONE OL
Abone Ol
İBB Meclisi'nden İmar ve kira yardımı kararı
Haberler / Gündem
16 Mart 2023 Perşembe 23:12
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

İBB Meclisi mart ayı toplantısının dördüncü oturumu, Meclis 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul başkanlığında Saraçhane'deki belediye binasında yapıldı.

Meclis'te, kentte riskli olarak tespit edilen binasını yenilemek isteyen hak sahiplerine faiz desteği ve kira yardımı maddeleri görüşüldü.

RİSKLİ ALANDAKİ KİRACILARA PARA YARDIMI

"İstanbul Yenileniyor" platformu kapsamında, onaylanan yapıların dönüşümü için bankalardan kullanılacak kredilere İBB bütçesinden faiz desteği sağlanmasına ilişkin madde oy birliğiyle kabul edildi.

İBB Başkanlığı yetkisindeki "Riskli Alan ve Rezerv Yapı Alanı" sınırları içinde kalan binalardaki kiracılara 12 ayı geçmemek üzere aylık 4 bin 500 liraya kadar, hak sahiplerine 48 ayı geçmemek üzere aylık 4 bin 500 liraya kadar, riskli bina ilan süreçleri başlamış veya başlayacak olan, kendi kendine çökme ihtimali bulunan 318 binada yaşayan maliklere 18 ayı geçmemek üzere aylık 4 bin 500 liraya kadar, kiracılara 12 ayı geçmemek üzere aylık 4 bin 500 liraya kadar, binada ikamet etmeyen maliklere ise 18 ayı geçmemek üzere aylık 3 bin liraya kadar kira yardımı yapılması konusunda Belediye Encümenine yetki verilmesi kararlaştırıldı.

5 İLÇEDE İMAR DOSYALARI KARARA BAĞLANDI

Mecliste, Esenyurt'taki TEM güneyi 1. etaba ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planıyla ilgili gündem maddesi de tartışıldı. İmar ve Bayındırlık Komisyonu, plandaki bazı parsellerin park, eğitim, ibadet ve sağlık alanına ayrılması gibi işlenmiş haliyle planın tadilen onayını uygun gördü.

Komisyondan geldiği haliyle oylanan madde, oy çokluğuyla kabul edildi.

Avcılar'daki Dr. Sadık Ahmet Caddesi güneyine ilişkin 1/5000 ölçekli revizyon nazım imar planı, komisyon tarafından tadilen uygun görüldü.

Bu haliyle oylanan madde, oy birliğiyle onaylandı.

Meclis'te, Üsküdar, Beyoğlu, Şile, Başakşehir ve Silivri başta olmak üzere bazı ilçelerdeki imar dosyaları da karara bağlandı.

patronlardunyasi.com

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası