Patronlar Dünyası
Geri

Erdoğan, Tunus Cumhurbaşkanı Said ile görüştü

Erdoğan, telefonla görüştüğü Tunus Cumhurbaşkanı Said’e, Tunus Meclisi’nin faaliyetlerine devam etmesinin hem Tunus hem de bölge demokrasisi için önemli olduğunu söyledi
ABONE OL
Abone Ol
Erdoğan, Tunus Cumhurbaşkanı Said ile görüştü
Haberler / Dünya
3 Ağustos 2021 Salı 07:46
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Tunus'taki gelişmeler ile ikili ilişkiler ve bölgesel konuların ele alındığı görüşmede Erdoğan, Tunus'un istikrarını, iç barışını ve huzurunu korumasının bölgenin selameti açısından da son derece mühim olduğuna işaret etti.

Son günlerde Tunus'ta yaşanan gelişmeleri bu bakımdan dikkatle takip ettiklerini belirten Erdoğan, Tunus'un bu sıkıntılı dönemi atlatarak yoluna çok daha güçlü bir şekilde devam edeceğine inandıklarını ifade etti. Erdoğan, demokratik geçişin bölgedeki ilham kaynağı Tunus Meclisi'nin faaliyetlerinin tüm zorluklara rağmen devam etmesinin hem Tunus hem de bölge demokrasisi için önemli olduğunu vurguladı.

#reklam#

Problemlere çözüm üretme, sağlıklı tartışma ve diyalog zemini olarak Meclis'in çalışmalarını sürdürmesinin hayati değere sahip olduğunun altını çizen Erdoğan, Tunus'ta demokrasinin korunması, özgürlüklerin garanti altına alınması ve hukukun üstünlüğünün gözetilmesinin çok kıymetli olduğunu dile getirdi.

HIRVATİSTAN'A TEŞEKKÜR

Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanoviç ile de telefonda görüştü. Orman yangınlarıyla mücadelede işbirliği ve iki ülke ilişkilerinin ele alındığı görüşmede Erdoğan, Türkiye'ye geçmiş olsun dileklerini ileten, yangınla mücadele için dayanışma ve destek gösteren Milanoviç'e teşekkür etti. Hırvatistan'ın bir yangın söndürme uçağını orman yangınlarıyla mücadeleye katkı amacıyla Türkiye'ye göndermesinden memnuniyet duyduğunu ifade eden Erdoğan, müttefiklik ilişkilerinin böyle günlerde daha anlamlı hale geldiğini belirtti.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM BORSA DÜNYA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2024 Patronlar Dünyası