Patronlar Dünyası
Geri

Erdoğan 'Çılgın' proje demişti! Bakanlık, Kanal İstanbul'un imar planlarını iptal etmiş

Tapu sahiplerinin Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nı mahkemeye vermesi sonrası Kanal İstanbul’un planlarının iptal edildiği ortaya çıktı.
ABONE OL
Abone Ol
Erdoğan 'Çılgın' proje demişti! Bakanlık, Kanal İstanbul'un imar planlarını iptal etmiş
Haberler / Ekonomi
27 Ağustos 2022 Cumartesi 09:52
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

AK Parti'li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “çılgın proje” dediği Kanal İstanbul’un planlarının sessiz sedasız iptal edildiği öğrenildi.

Kanal İstanbul projesinin 1, 2 ve 3. etabına ait olarak hazırlanan planlardaki mülk sahiplerine, projenin içinde bulunan arazilerinin yerine değersiz araziler verilmişti. Tapu sahipleri 'emsal olarak verilen yerlerin parseli yönünden hukuka aykırı olduğu, uygulama sonrası çok uzaktan yer verildiğini' ileri sürerek konuyu İstanbul 14. İdare Mahkemesi’ne taşıdı. 

#reklam#

Mahkeme ise 19 Ağustos 2022’de davacılara gönderdiği karar yazısında Kanal İstanbul projesinin imar planlarının iptal edildiği bilgisini paylaştı.

Cumhuriyet'ten Bora Erdin'in haberine göre, 2022/1305 karar numarası ile mülk sahiplerine gönderilen yazıda şu ifadeler yer aldı:

"Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğü’nün 26.07.2022 tarih ve E.4178254 sayılı ‘Olur’u ile de dava konusu işlemin kaldırılmasına karar verildiği anlaşıldığından, bu haliyle dava konusu taşınmaza yönelik imar uygulaması işleminin iptal edilmesi nedeniyle işbu dava hakkında konusu kalmadığından karar verilmesine yer olmadığı sonucuna ulaşılmıştır."

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası