Patronlar Dünyası
Geri

Bremen kentinde çalıştığı para taşıma şirketinden 8 milyon euro (yaklaşık 229 milyon lira)  çalan Yasemin Gündoğan aranıyor

Almanya'da çalıştığı para taşıma şirketinden 8 milyon euro çalan ve tüm Avrupa polisinin aradığı Yasemin Gündoğan çocukluğu ve gençliğinde nasıl biriydi?
ABONE OL
Abone Ol
Bremen kentinde çalıştığı para taşıma şirketinden 8 milyon euro (yaklaşık 229 milyon lira)  çalan Yasemin Gündoğan aranıyor
Haberler / Dünya
18 Eylül 2023 Pazartesi 07:12
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Almanya'nın Bremen kentinde çalıştığı para taşıma şirketinden 8 milyon euro (yaklaşık 229 milyon lira)  çalan Yasemin Gündoğan, 2 yıldır Interpol tarafından aranıyor. Patronlar Dünyası, peşine son olarak çaldığı 8 milyon euroyu ödemek zorunda kalan sigorta şirketinin tuttuğu, konusunda uzman İspanyol 4 dedektifi de takan Yasemin Gündoğan’ın kim olduğu sorusunun peşine düştü. 

Tüm çabalara rağmen henüz yakalanamayan Yasemin Gündoğan’ın en son Çeşme’de arkadaşlarıyla lüks bir villada kaldığı ortaya çıktı. Ancak Gündoğan’ı dedektifler orada da bulamadılar. Patronlar Dünyası, polis ve dedektifleri peşine takan Yasemin Gündoğan’ın ilginç hikâyesine ulaştı. 
Yasemin Gündoğan 15 Temmuz 1993’de Almanya’nın Bremen kentinde Alman bir anne ile Türk vatandaşı Ordulu bir ailenin kızı olarak dünyaya geldi. 

BAŞARILI BİR ÖĞRENCİ DEĞİLDİ

1999’da Osterholz İlkokulu’na başlayan Gündoğan başarılı bir öğrenci değildi. 2008’de  Schule In der Vahr  Ortaokul’undan mezun olan Gündoğan, meslek lisesine yönlendi. 2014’te An der Rübekamp’da aşçılık ve dondurmacılık eğitimi almasının ardından, stajını, Gastronomi alanında sistem uzmanı, fırıncılık  ve dondurmacılık üzerine tamamladı. 

DÖRT YIL DONDURMACI OLARAK ÇALIŞTI

Eğitiminin ardından, 2015 yılında Miri Aşiretine üye oldukları iddia edilen bir kafede servis elemanı olarak işe başladı. Dört yıl boyunca kafelerde dondurmacı olarak çalışan Gündoğan, daha sonra Deutsche Bahn'da tren hostesi olarak çalıştı. Tarihler 2019’un haziran ayını gösterdiğinde para taşıma şirketi olan Loomis Deutschland GmbH&Co firmasının verdiği iş ilanına başvuran Gündoğan, kendisini “Eğitimim sırasında karmaşık ve duygusal durumlarda bile çok çeşitli insanlarla kibar ve amaçlı bir şekilde nasıl iletişim kuracağımı öğrendim ve uzun yıllar süren profesyonel faaliyetlerim sırasında bu becerimi geliştirmeye devam ettim. Bakımlı bir görünüm, esneklik ve yüksek düzeyde bağlılık benim için çok önemlidir. Kendimi yeni görevlere iyi ve dikkatli bir şekilde hazırlar ve her zaman yeni anlayış kazanmak ve bilgilerimi arttırmak için motive olurum” diyerek anlatıyordu. 

BANKADA İŞE GİRDİ 2 YIL PLAN YAPTI

2019'da bu işe kabul edilen Gündoğan’ın görevi; Merkez Bankası’ndan transfer edilen paraları bankalar için paketlemek ve ATM için para kasetlerini doldurmaktı. Dondurmacılıktan Alman ekonomisinin kalbine transfer olan Gündoğan’ın sadece kendi vardiyasındaki iş hacmi 20 milyon euronun üstündeydi. Bunu değerlendiren Gündoğan titizlikle 2 yıl boyunca çalışma sistemeni detaylıca öğrendikten sonra uyguladığı planıyla Almanya’nın hatta Avrupa’nın en büyük soygunlarından birini gerçekleştirdi. 

patronlardunyasi.com

Advertisement

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası