Patronlar Dünyası
Geri

Bloomberg'in CEO'suna göre uzaktan çalışanlar her cuma golf oynuyor

Pandemi döneminden sonra devam eden uzaktan çalışma sistemine karşı çıkan kişilerin başında gelen medya devi Michael Bloomberg, uzaktan çalışanların her Cuma günü golf oynadığını öne sürüyor. Bloomberg, "Uzaktan çalışanlar esasen tatilde" dedi.
ABONE OL
Abone Ol
Bloomberg'in CEO'suna göre uzaktan çalışanlar her cuma golf oynuyor
Haberler / Patronlar
15 Eylül 2023 Cuma 20:12
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Medya devi, milyarder ve eski New York belediye başkanı Michael Bloomberg, uzaktan çalışanların her Cuma günü golf oynadığını öne sürüyor.

Uzaktan çalışma karşıtı CEO’ların çoğu, pandemi döneminin ilk karantinalarından bu yana uzaktan çalışanların masalarında olmadığında hiç çalışmadıkları noktasında ısrarcı. Fortune’dan Jane Thier’in haberine göre, medya devi, milyarder ve eski New York belediye başkanı Michael Bloomberg, verdiği röportajda, uzaktan çalışanların masalarından uzakta olduklarında hiç çalışmadıkları iddiasını bir adım daha ileri götürüyor:

“Sadece çalışmıyor değiller; uzaktan çalışanlar esasen tatildeler.”

Bloomberg, “İşin evde yapılabileceğini mi düşünüyorsunuz, bilmiyorum. Fakat son üç yıldır adını duyduğum her golf sahasında rekor süreli tatiller yaşanıyor. Bu komik ama trajik de” diyor. Veriler ise Bloomberg’ün çok da haksız olmadığını ortaya koyuyor.

GOLFTE PATLAMA YAŞANIYOR

Bu yılın başlarında, Stanford Üniversitesi'nden ekonomistler Alex Finan ve Nick Bloom tarafından hazırlanan bir araştırma makalesi, pandemi sonrası golf sahası ziyaretlerinin hafta içi öğleden sonraları hızla artması nedeniyle uzaktan çalışmanın gerçekten de golfte bir patlama yarattığını ortaya koyuyor.

Bunun en makul açıklaması, uzaktan çalışmanın izin verdiği yeni keşfedilen gözetim özgürlüğü nedeniyle, bazı çalışanların golfü, günü bölmenin ve yavaş dönemlerde yeniden enerji toplamanın bir yolu olarak kullanması. 

Ancak Bloomberg'in öne sürdüğünün aksine Bloom ve Finan, çalışma saatleri sırasında golfteki üç haneli büyümenin doğrudan üretkenlikte bir düşüşe yol açmadığını söylüyor. İkili, “Çalışanlar zamanlarını günün ilerleyen saatlerinde golf sahasına ayırdıkları sürece, golf oynamak üretkenliği azaltmaz. Gerçekten de pandemi sırasında ve pandemi sonrasında ulusal üretkenlik güçlü seyrediyor” diyor.

patronlardunyasi.com

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası