Patronlar Dünyası
Geri

Bloomberg en kötü merkez bankacılara örnek gösterdi: Durumu içler acısı

Bloomberg, “Türkiye hariç, ECB kadar içler acısı bir merkez bankası düşünemiyorum. Türkiye Merkez Bankası Başkanı en azından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kontrolü altında kalma bahanesine sahip. Erdoğan’ın ekonomiye katkıları da Vladimir Putin’in uluslararası diplomasiye yaptığı katkılarla eşit”
ABONE OL
Abone Ol
Bloomberg en kötü merkez bankacılara örnek gösterdi: Durumu içler acısı
Haberler / Finans
14 Haziran 2022 Salı 14:59
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

İngiliz haber ajansı Bloomberg’de dün yayınlanan, Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) artık enflasyonu hedefleyen bir kurum olmadığını vurgulayan bir makalede Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu da kurban oldu.

Richard Cookson tarafından kaleme alınan makalede Kavcıoğlu, dünyadaki en kötü merkez bankacılara örnek gösterildi.

#reklam#

ECB Başkanı Christine Lagarde’ın eleştirildiği makalede, "Türkiye hariç, ECB kadar içler acısı bir merkez bankası düşünemiyorum.

Türkiye Merkez Bankası Başkanı, en azından Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kontrolü altında kalma bahanesine sahip” ifadelerine yer verildi. Makalede şöyle denildi:

Merkez bankaları son birkaç yılda kendilerini enflasyonu düşük tutma hedefiyle korumaya aldılar. Çoğu ülke bu işte olağanüstü şekilde başarısız oldu. Çünkü gelişmiş ülkelerin çoğunda enflasyon tarihin en yüksek seviyelerine ulaştı. Ancak Türkiye hariç, ECB kadar içler acısı bir merkez bankası düşünemiyorum. En azından Türkiye Merkez Bankası Başkanı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın kontrolü altında kalma bahanesine sahip. Erdoğan’ın ekonomiye katkıları da Vladimir Putin’in uluslararası diplomasiye yaptığı katkılarla eşit.”

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası