Patronlar Dünyası
Geri

Bilmeyenler için Yassıada'daki o otelin hikayesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimlerden bir gün önce 27 Mayıs'ta Yassıada'yı ziyaret edersen ne ile karşılaşır? Bu soruyu sormama neden olan ise bugün Yenişafak yazarı Aydın Ünal oldu.
ABONE OL
Abone Ol
Bilmeyenler için Yassıada'daki o otelin hikayesi
Haberler / Gündem
24 Mayıs 2023 Çarşamba 16:13
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Toygun ATİLLA yazdı

"KİM BİLİR ERDOĞAN 27 MAYIS'TA YASSIADAYI ZİYARET EDER"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eski metin yazarı Aydın Ünal, Yenişafak'taki köşesinde "Artvin saldırısı ve PKK'nın özrü" başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Yazının son bölümünde ise şu cümleleri kurdu: "Kim bilir, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 27 Mayıs Cumartesi günü Yassıada'yı ziyaret eder, 29 Mayıs Pazartesi sabah namazını da belki Ayasofya'da kılar"

Önceden söyleyeyim, Aydın Ünal şahsen tanıdığım, saygı duyduğum, yıllardır kendisini takip ettiğim, vicdanından hem insani hem de siyasi ahlakından zerre kadar kuşku duymadığım bir isimdir.

Yazısındaki o son bölümü okuduğumda bir anda aklıma şu soru düştü: "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçimlerden bir gün önce 27 Mayıs'ta Yassıada'yı ziyaret ederse ne ile karşılaşır ne görür?"

Elbette ki, Aydın Ünal'ın yazısındaki Yassıada ve 27 Mayıs göndermesinin darbe sürecine ve Adnan Menderes'in asılmasına işaret ettiğinin farkındayım.

Diyeceğim o ki, maalesef hayat ve yaşananlar Aydın Ünal'ın zihnindeki kadar ne romantik ne de ideali yaşatıyor.

Aydın Ünal'ın şahsında kendisinin tüm bu idealist değerlere sahip bir hayat yaşadığını ve öyle de düşündüğünü elbette biliyorum.

Ancak,

Gelin bir de realiteye bakalım...

ADADAKİ OTELİN HİKAYESİ

Aydın Ünal'ın yazısındaki gibi eğer Cumhurbaşkanı Erdoğan, 27 Mayıs Cumartesi günü adı Demokrasi ve Özgürlükler Adası olarak değiştirilen Yassıada'yı ziyaret ederse ne ile karşılaşacak hemen anlatalım...

2018'de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ne bağlı Gümrük ve Turizm İşletmeleri A.Ş tarafından yapılan Katre Island Otel ile karşılaşacaktı.

Adanın üstüne kondurulan beton yığını otelin kendine ait de bir hikayesi vardı.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği şirketi 29 yıllığına 'yap-işlet-devret' modeli ile aldığı ve işlettiği Yassıada'daki oteli 18 Ocak 2023'te Kültür ve Turizm Bakanlığı'na devretmişti.

Sonrasında ise ihaleye çıkan oteli yıllığı sadece 4,2 milyon TL'ye Albayrak Grubu kiraladı.

Bu ise adanın günlüğünün 11 bin 666 TL olduğu anlamına geliyordu. Yani, Antalya'daki çok yıldızlı otellerin gecelik ücreti bile adanın günlüğünden daha pahalıydı.

Albayraklar grubu ise iktidara yakın bir gruptu ve Aydın Ünal'ın da yazdığı Yenişafak'ın da patronlarınındı...

Tüm bunları yazarken düşündüm...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27 Mayıs cumartesi günü Yassıada'ya giderse kendisini, Türkiye gerçeği manzarası karşılayacaktı.

patronlardunyasi.com

 

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM BORSA DÜNYA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2024 Patronlar Dünyası