Patronlar Dünyası
Geri

Belediyeye abone olmuş! Bağcılar Belediyesi'nin 43 ihalesi aynı isme gitti

Bağcılar Belediyesi Kurucu Meclis Üyesi olan AKP’li Yeşilyurt’un aile şirketi Mert İnşaat, belediyeden bir ihale daha aldı. Bu ihalelerle şirket, Bağcılar Belediyesi’nden 50 milyon 319 TL tutarında 43’üncü işini almış oldu.
ABONE OL
Abone Ol
Belediyeye abone olmuş! Bağcılar Belediyesi'nin 43 ihalesi aynı isme gitti
Haberler / Gündem
20 Haziran 2022 Pazartesi 10:02
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Kamu kurumları ile yerel yönetimlerin ihaleleri AKP’lilerce paylaşılmaya devam ediyor. AKP’den milletvekili aday adayı ve Bağcılar Belediyesi Kurucu Meclis Üyesi olan Abdurrahman Yeşilyurt’un aile şirketi, Bağcılar Belediyesi’nin 2 milyon 684 bin TL’lik bir ihalesini daha aldı.

Birgün’den Uğur Şahin’in haberine göre söz konusu şirketin son 11 yılda Bağcılar Belediyesi’nden aldığı 50 milyon 319 TL tutarında 43’üncü, kamudan ise 117 milyon 679 bin TL değerindeki 72’nci ihalesi.

Kamu İhale Bülteni’nde yer alan bilgilere göre, AKP’li Bağcılar Belediyesi, 29 Nisan tarihinde “Karayolu İşleri Yaptırılacaktır” başlığıyla ihaleye çıktı.

#reklam#

Belediyeye bağlı Fen İşleri Müdürlüğü’nün düzenlediği ihalede, yaklaşık maliyet 3 milyon 490 bin 175 TL olarak belirlendi.

İki şirket teklif verirken ihaleyi 2 milyon 684 bin TL’lik teklifle ‘Mert İnşaat Temizlik’ isimli şirket aldı. İdare ile şirket arasında 7 Haziran tarihinde sözleşme imzalandı.

BELEDİYEYE ‘ABONE’

İhaleyi alan Mert İnşaat, 2018’deki seçimlerden AKP milletvekili aday adayı olan ve Bağcılar Belediyesi Kurucu Meclis Üyesi Abdurrahman Yeşilyurt tarafından 1999 yılında kuruldu. AKP’li belediyenin asfalt işlerinin abonesi olan Mert İnşaat, son 11 yılda 117 milyon 679 bin 329 TL’lik 72 ihale aldı. Bu ihalelerin 50 milyon 319 bin 657 TL’lik kısmını Bağcılar Belediyesi’nden alan firma, belediyenin tam 43 işini üstlendi.

Refah Partisi’nin kurucu üyesi olan Abdurrahman Yeşilyurt, 2016’da şirketteki hisselerini oğulları Mertcan Yeşilyurt ile Hüseyin Yeşilyurt’a devretti. Şirket, büyük hissedar Hüseyin Yeşilyurt tarafından yönetiliyor.

Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü’nün de yüklü ihalelerini alan şirket, Ümraniye, Güngören, Zeytinburnu ve Fatih gibi AKP’li belediyelerden de ihaleler kaptı. O ihalelerden bazıları ve tutarları şöyle:

#reklam#

•Esenler Belediyesi'nden 2 milyon 743 bin 291 TL değerinde dört ihale.
•Zeytinburnu Belediyesi’nden 5 milyon 889 bin TL’lik üç ihale.
•Güngören Belediyesi’nden 1 milyon 216 bin 57 TL değerinde bir ihale.
•Fatih Belediyesi’nden 4 milyon 969 bin TL tutarında bir ihale.
•Sultangazi Belediyesi’nden 2 milyon 811 bin TL’lik bir ihale.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası