Patronlar Dünyası
Geri

Bakan Dönmez, doğru rakamları veren bürokratı görevden aldı

Enerji Bakanı Fatih Dönmez, önergeye doğru cevap veren Strateji Geliştirme Başkanı Abdullah Beyazıt Niyazoğlu’nu affetmedi. Yerine Mutlu Koç geldi. Danışmanı Koç aynı zamanda TPAO’ya yönetim kurulu üyesi de oldu...
ABONE OL
Abone Ol
Bakan Dönmez, doğru rakamları veren bürokratı görevden aldı
Haberler / Ekonomi
19 Eylül 2022 Pazartesi 07:15
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndaki çifte atama, skandal bir görevden alma üzerine gerçekleşti. Bakan Fatih Dönmez'in, Dalaman'da tatil yaparken izni olmadan bir soru önergesine cevap verildi. 

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen, Maden Tetkik Arama ile Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nün kiraladığı araçları sordu. Bakan adına Strateji Geliştirme Başkanı Abdullah Beyazıt Niyazoğlu önergeye cevap verdi.

#reklam#

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine görte 2020 yılından itibaren son 2.5 yıllık süre içinde “İki ayrı madencilik işletmesi adına 460 araç kiralandığını, bu araçlara toplamda 33 milyon TL ödendiğini ve araçların akaryakıt gideri 4 milyon 995 bin lira” olduğunu açıkladı.

Bakan, Ankara'ya dönünce gerçek rakamları açıklayan Niyazoğlu'nu jet hızıyla görevden aldı. Niyazoğlu'nun yerine de Bakan Danışmanı Mutlu Koç atandı.

Danışman, Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı'na vekaleten getirildi.

Mutlu Koç yeni görevine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayıyla atandı. Bakanlık atamayı böyle duyurdu…

ÇİFT MAAŞA KAVUŞTU

#reklam#

Koç'a bir hafta içinde tam piyango vurdu. İki ayrı göreve birden geldi. Danışman, Daire Başkanlığı'nın yanı sıra yönetim kurulu üyesi de yapıldı.

Koç, Resmi Gazete'de yayınlanan kararname ile Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Yönetim Kurulu üyeliği görevine de atandı.

Böylece Koç, çift maaş almaya başladı. Halen TPAO'nun yönetiminde Melih Han Bilgin (Genel Müdür), Mehmet Ferruh Akalın (Genel Müdür Yardımcısı) ve üye olarak Kutluhan Taşkın ile Edip Müyesseroğlu yer alıyor.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası