Patronlar Dünyası
Geri

Aksa Enerji, depolamalı santrallerde ön lisans kapasitesini 343 megavata taşıdı

Aksa Enerji, Türkiye'nin dört şehrinde kurulmak üzere yenilenebilir kaynaklardan depolamalı enerji santrali kurulumu için aldığı ön lisans kapasitesini 343 megavata yükseltti.
ABONE OL
Abone Ol
Aksa Enerji, depolamalı santrallerde ön lisans kapasitesini 343 megavata taşıdı
Haberler / Patronlar
23 Mayıs 2023 Salı 10:05
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Aksa Enerji'nin yüzde 100 bağlı ortağı Aksa Yenilenebilir Üretim AŞ'nin müstakil elektrik depolama tesislerine ilişkin Enerji Piyasası Düzenleme Kurumuna yaptığı başvurular sonuçlandı.

Bu kapsamda şirket, Kırşehir'de 50 megavat kapasiteli depolamalı güneş enerjisi santrali ve Afyonkarahisar'da 110,76 megavat kapasiteli depolamalı rüzgar enerjisi santrali kurulumu için ön lisans hakkı aldı.

Mersin'de 100,08 megavat ve Manisa'da 82,16 megavat kapasiteli depolamalı rüzgar enerjisi santrali kurulumu için nisanda alınan ön lisanslarla beraber söz konusu kapasite 343 megavata ulaştı.

Aksa Enerji, "Sürdürülebilir Yüksek Büyüme" stratejisi doğrultusunda, üretim portföyünde kaynak çeşitliliğiyle beraber 2030 hedefleri kapsamında Türkiye ve yurt dışında yenilenebilir enerji teknolojileri ve enerji dönüşümü odaklı projeleri takip etmeye devam edecek.

patronlardunyasi.com

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM BORSA DÜNYA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2024 Patronlar Dünyası