Patronlar Dünyası
Geri

Yeni yatırım aracı: İkinci el lüks saatler

Rolex, Patek Philippe ve Audemars Piguet marka saatler, 2018 yılının ortasından beri yıllık ortalama yüzde 20 değer kazandı. Boston Consulting Group'un araştırmasına göre ise sadece ABD'de 22 milyar dolarlık 2. el saat satışı yapıldı...
ABONE OL
Abone Ol
Yeni yatırım aracı: İkinci el lüks saatler
Haberler / Dünya
17 Mart 2023 Cuma 08:18
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Rolex, Patek Philippe ve Audemars Piguet gibi pahalı saatlerin ikinci el pazarında S&P 500 Endeksi’nden daha fazla getiri sağladığını açıklandı.

Boston Consulting Group'un araştırmasına göre, ikinci el lüks saat satışları 2021 yılında rekor kırdı. Sadece ABD'de 22 milyar dolarlık ikinci el saat satışı yapıldı.

Boston Consulting Group tarafından yapılan bir araştırmaya göre, lüks saat markalarının ikinci el satışlarında ciddi bir artış yaşandı. Araştırmaya göre, 2021 yılında, ABD'de 22 milyar dolarlık ikinci el saat satışı yapıldı.

ORTALAMA YÜZDE 20 DEĞER KAZANDI

Araştırmada, Rolex, Patek Philippe veya Audemars Piguet gibi lüks saat markalarının son beş yılda ortalama yüzde 20 değer kazandığı bilgisine yer verildi.

Lüks saatlere özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği ve çoğunlukla internet üzerinden satın alındığı bildirildi.

Boston Consulting Group'un (BCG) yeni bir raporu, Ağustos 2018'den bu yana "üç büyüklere” dahil saatlerin ortalama yıllık getirisinin %20 olduğunu gösteriyor. Bu oran aynı dönemde ABD borsalarında S&P 500 Endeksi’nin yıllık ortalaması olan %8’in çok üzerinde.

SOSYAL MEDYA SAAT KOLEKSİYONCULUĞUNU ARTIRDI

BCG raporunda ayrıca, F.P. Journe, H. Moser & Cie ve De Bethune gibi "bağımsız" markaların saat koleksiyonlarının da aynı dönemde %15 getiri sağladığını tespit etti.

Sosyal medyanın yaygınlaşması da saat koleksiyonculuğu dünyasına daha fazla kitleleri ve genç meraklıları çekti. Instagram ve TikTok gibi mecralardan etkilenen alıcılarınsa internet üzerinden ikinci el pazarına erişmesi daha kolay. Raporda, “Çevrimiçi satışlar halihazırda açık artırma ve mağaza satışlarını aşıyor. 2026 yılına kadar ikinci el lüks saat pazarının %60'ına yakınını oluşturacak bir yörüngedeler” denildi.

patronlardunyasi.com

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL LUX
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası