Patronlar Dünyası
Geri

Yaşar Grubu'nda boykot krizi: Satışlar 25 düştü..

Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar’ın referandum sonrası yaptığı açıklamaların ardından başlayan tartışma sonra Pınar ürünlerinin satışı yüzde 25 düştü...
ABONE OL
Abone Ol
Yaşar Grubu'nda boykot krizi: Satışlar 25 düştü..
Haberler / Ekonomi
25 Nisan 2017 Salı 14:04
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Referandum sonuçlarının değerlendirildiği günlerde Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yaşar’ın yaptığı açıklamaların ardından başlayan tartışma devam ediyor.

Yaşar Holding patronunun referandum mesajı kavga çıkardı!

Babası Selçuk Yaşar’ın şirketi yönettiği dönemlerden itibaren İzmir’de Karşıyaka Spor Kulübü’ne sponsor olan Yaşar Holding adına açıklamalar yapan Selim Yaşar’ın sözleri tepki toplamıştı.

Yaşar Grubu kurucusu Selçuk Yaşar'ın sosyal medyadaki krizden haberi var mı?

Yaşar, “En yüksek Hayır Karşıyaka’dan YH (Yaşar Holding) düşünüyorum ve Ankara ile ters düşmemek için sponsorluğu yeniden gözden geçirmek gerekli” diyen Yaşar’ın sözlerinin ardından sosyal medyada Yaşar’ın ürünlerine boykot çağrısı yapılmıştı.

Kurumdan gelen “kendi görüşüdür” açıklamasının ardından Yaşar ise, “Karşıyaka Spor camiasından özür dilerim, ben kimseyi kırmak istemem ve herkesin kararına saygılıyım” demişti.

Yaşar Holding’in Dejavu’su: 83'te de tüketicinin gazabına uğramış

SATIŞLAR YÜZDE 25 DÜŞTÜ

Sosyal medyada dalga dalga yayılan boykot ve çağrıların ardından satış rakamlarına göre Yaşar Holding’in en önemli amiral gıda markası “Pınar”ın ürünlerindeki oranlar düştü. Satışta yüzde 25’e kadar oranda düşüş yaşayan kurum indirim yapma kararı aldı.

Selim Yaşar özür diledi ama İzmirlinin öfkesi dinmedi!

Bir yandan Selim Yaşar’ın açıklamalarını toparlamaya çalışan Yaşar Grubu diğer yandan piyasadaki tepkiler üzerine ürünlerin arz-talep dengesini ayarlamaya çalışıyor.

Gıda ürünlerine yansıyan boykot piyasayı da etkilerken satışların ciddi oranda azaldığı, ürünlerde iadelerin oranlarının da yükseldiği belirtildi.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR

 Ersin Gök
 25 Nisan 2017 Salı 21:56
Sitenizi yaklaşık 1 yılı aşkın süredir takip ediyorum ve herhangi bir firmanın kaybetmekle ilgili bir problemi olduğunda, sizin bu gibi haberleri inanılmaz derecede körüklediğinizi maalesef görmekteyiz.Bu hiç hoş bir tutum değil haber yapılır ama günlerce arkasından giderek şu oldu böyle oldu gibi sürekli çirkin propagandalar yapmak ne kadar gazetecilik sizlere soruyorum.

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL LUX
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Patronlar Dünyası