Patronlar Dünyası
Geri

Uzun süre bilgisayar karşısında kalanlar dikkat

İş yerinde, göz kırpmadan bilgisayara bakma, klimalar ve nemin azalması, kağıt tozları, kapalı alanlarda havada kalan mikroplar, makinelerin saldığı kimyasal maddeler, sürekli bilgisayara bakılarak çalışılması gözlerde olumsuz etkilere yol açabiliyor.
ABONE OL
Abone Ol
Uzun süre bilgisayar karşısında kalanlar dikkat
Haberler / LUX
26 Ocak 2021 Salı 14:52
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Gözlerde kuruluk, bulanık görme, çift görme, ağrı, kızarıklık, yorgunluk gibi belirtiler “bilgisayara bakma sendromu”nun işaretçisi.

Bilgisayar karşısında uzun süre vakit geçirmek, gözlerin çok daha az aralıklarla kırpılmasına ve bu da göz kuruluğuna neden oluyor. Kuru göz hastalığı tedavisinde genel olarak, kullanımı kolay, konforu yüksek ve koruyucu madde içermeyen gözyaşları tercih edilmektedir. 

Gözyaşı damlaları konusunda sektörün öne gelen firmalarından Doctrinemed yetkililerine, göz kuruluğu tedavisinde kullanılan damlaları ve gözkuruluğu hastalığını sorduk. 

Doctrinemed yetkilileri, göz kuruluğunun insanın yaşam kalitesini bozduğunu, tedavi edilmediğinde körlüğe kadar gidebileceğini söylediler.

Yetkililer, gözyaşı damlalarının, yanma ve rahatsızlık hissine neden olan gözyaşı filminin instabilitesinde ve kalitatif-kantitatif her türlü değişim durumlarında oküler yüzeyi yenilediğini, kayganlaştırıp, beslediğini belirterek, "Kullanılacak damlanın, göz doktoru tavsiyesiyle gözyaşı eksikliğinizin oranına göre belirlenmeli” dediler.

2018 yılı başında sağlık sektörünün farklı alanlarında tecrübeli girişimciler tarafından kurulan, DOCTRINEMED, dünyada gelişmekte olan yenilikçi tıbbi tanı, tedavi ve uygulama alternatiflerini Türk hekim ve hastalarının kullanımına sunmaktadır. Remogen Omega, Vismed, Vismed Multi, Vismed Gel, Vismed Gel Multi gibi geniş bir ürün gamına sahip.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL LUX
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası