Patronlar Dünyası
Geri

Türkiye’deki CEO’lar duygusal; para kazanmaktan daha büyük bir dava peşindeler

Şensezgin&Kurmuş Danışmanlık tarafından Konda Araştırma ve Güzel Günler Kliniği, kurumsal hayatta insan yönetimi ile ilgili temel sorunları Türkiye’de farklı sektörlerde faaliyet gösteren firmaların CEO’larının perspektifinden ortaya koyan bir rapor hazırladı.
Türkiye’deki CEO’lar duygusal; para kazanmaktan daha büyük bir dava peşindeler
Haberler / Patronlar
29 Temmuz 2020 Çarşamba 15:57
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Aralık 2019-Mart 2020 tarihleri arasında CEO’lar ile gerçekleştirilen ortak akıl çalıştayı ve birebir derinlemesine görüşmelerin bulgularına dayanan rapor, günlük hayat ve tecrübelerden yola çıkıyor.

Rapor kapsamında görüşülen CEO’lar, hiyerarşiden arındırılmış bir ortam, kendi işinin ve hedeflerinin sorumluluğunu alan, yetkilendirilmiş mutlu ekipler oluşturmayı arzuluyorlar.

Raporun diğer ana bulguları şöyle:

CEO’larda kendilerinden büyük bir davaya, bir toplumsal meseleye hizmet heyecanı var. Bu davadan anlam bulan çalışanlardan oluşan bir organizasyon yaratmanın öneminin altını çiziyorlar. 

Değişim yönetimi tüm şirketlerin gündemi. CEO'lar, iş performansını artırdıktan sonra insan meselelerine daha derinden ve daha yaygın şekilde el atmayı tercih ediyorlar.

Doğru ekip ile ilerlemek CEO’lar için çok kritik. Doğru ekip ise teknik becerilerin ötesinde tercih edilen yaklaşımlarla tarif ediliyor. Performans kadar şirket kültürüne uyuma da büyük önem atfediliyor.

Doğru ve yetkin insanı bulmak ve tutmak, ana gündem maddelerinden biri.

CEO’ların insan yönetiminde düstur edindikleri ilke, prensip bazlı, tutarlı, adil, şeffaf, dahil edici, katılımcı bir yaklaşım oluşturmak.

CEO’lara göre Türkiye’deki yöneticilerin özellikle en ayrıştığı yer duygusal oluşları. Bu nedenle, tüm yönetim kademeleri dahil, birbiri ile konuşamama, iş konuşamama, net konuşamama hala en büyük dert.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL YAŞAM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2021 Patronlar Dünyası