Patronlar Dünyası
Geri

Stefano Ricci'nin 50. Yıldönümü'ne görkemli kutlama

STEFANO RICCI’nin 50. yıldönümü nedeniyle, Mısır'daki Luxor’da bulunan Hatshepsut Tapınağı’nda saf İtalyan tarzının parlak başarısı yaşandı.
ABONE OL
Abone Ol
Stefano Ricci'nin 50. Yıldönümü'ne görkemli kutlama
Haberler / LUX
28 Ekim 2022 Cuma 09:54
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Mısır, Lüks Yaşam Tarzının Floransalı markasına tapınağı kullanma izni vererek, tarihinde ilk defa kapılarını uluslararası bir defileye açtı.

Elli ülkeden dört yüz uluslararası misafir Andrea Bocelli tarafından “Celeste Aida” notaları ile açılan defileye katılma fırsatı buldu. Kırk beş model, duygu ve tarz dolu bu benzersiz gece için Stefano Ricci tarafından tasarlanan özel koleksiyonu sundu.

Kurucu Bay  Stefano Ricci yaptığı konuşmada:

#reklam#

“Hepinize, eşim Claudia ile 1972 yılında kurduğumuz grubun bu kilometre taşında bizlere katıldığınız için teşekkür etmek isterim. Bu, Mısır’ı ilk ziyaret ettiğim günden beri, 20 yıldır hayal ettiğim bir şey. Bu, Mohamed Abou El Enein isimli beyefendiye bir teşekkür. O günlerde, Dr. Zahi Hawass’ın yardımı ile Luxor isimli bir kitap yazmaya karar verdik. Bu muhteşem şehirde yapılacak bir defilenin hayalini kurduk. Ve bu hayal bu akşam gerçek oldu!” sözleriyle misafirlerine tarihi mekanın marka için önemini anlattı.

Defile: Erkekler için geçmişe dönük olmayan ancak geleceğe bakan net bir vizyonla hazırlanmış bir şıklık. Nadir görülen şıklığın modern dokunuşları ile kadim Mısır lüksüne ilişkin bir kutlama. Hiyeroglif şeklinde tasarımlarla bezeli jakarlı kumaşlardan oluşan smokinler ve modern firavunlara yakışır guru ceketlerden oluşan gece elbiseleri ile başlayan doksan benzersiz tasarım.

Krallar Vadisinden esinlenilen mavi ve altın renginden oluşan bir patlama, çöl safarisi tarzına yeni bir soluk. Gece elbiseleri tamamı beyaz dokuz tasarım ile podyumu ele geçiriyor. Ve, 90’ların başında Stefano Ricci tarafından tasarlanan ve dikilen ikonik ipek gömlek ile Nelson Mandela’ya yapılan saygı duruşunu da unutmamak gerekir.

#reklam#

Misafirler muhteşem duyguların yaşandığı anlara şahitlik ederken İtalya da baş roldeydi.

Matteo Bocelli’nin babası ile yaptığı düet ve ayrıca soprano Rigacci’nin Ennio Morricone’nin aryasını seslendirdiği anlar unutulmazdı.

Stefano Ricci ve oğlu Filippo’nun tapınağın merdivenlerinden aşağı doğru inerken büyük bir takdirle karşılandığı anlara eşlik eden Andrea Bocelli’nin “Nessun dorma” performansı ile yapılan büyük final!

Aile markasının kreatif direktörü Filippo Ricci, “Bu hayatta bir kez yaşanan bir deneyim. Dr. Mostafa Waziry başta olmak üzere Turizm Bakanlığı’na teşekkür etmek istiyorum. Misafirlerimize lüks yaşam tarzının doğduğu topraklarda zamansız bir serüven yaşattık” dedi.

Defilenin ilk akşamında, CEO Niccolo Ricci, tüm uluslararası misafirleri Nelson Mandela’nın kızının “Stefano amca” tarafından üretilen Madiba ipek gömleğin hikayesini paylaştığı video mesajı ile karşıladı.

Stefano Ricci ürünleri; İstanbul Nişantaşı, İstanbul Four Seasons at the Bosphorus, Ankara JW Mariott Otel’deki Stefano Ricci butikleri ve Classico mağazalarında satılmaktadır.

Markanın 50. Kuruluş Yıldönümü ve Türkiye’de bulunuşunun 32. Yılı nedeniyle İstanbul’a ithafen SR İstanbul parfüm ve şallarını da markanın sadece Türkiye mağazalarında bulunuyor.

Advertisement

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası