Patronlar Dünyası
Geri

Stajyer avukatın 20 milyonluk akıl almaz 'senet oyunu'

Nişantaşı’nda bulunan ünlü restoran ilginç bir haciz işlemine sahne oldu. 20 milyonluk senedin alacaklısı 23 yaşındaki stajyer bir avukat...
ABONE OL
Abone Ol
Stajyer avukatın 20 milyonluk akıl almaz 'senet oyunu'
Haberler / Gündem
22 Haziran 2022 Çarşamba 07:33
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Senet borçlusu görünen kadın ise, sokaktan geçtiği esnada kimliği alınarak işlem yapıldı. Borçlu kadın yoluna devam ederken, herhangi bir ortaklığı bulunmayan restoranda haciz işlemi yapıldı. Haciz memuru dahil 7 kişi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.  

HalkTV'den Dinçer Gökçe'nin haberine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusuna göre haciz işlemi 13 Haziran sabahı gerçekleşti. İstanbul 4. İcra Müdürlüğü üzerinden yapılan işleme konu alacak ise 20 milyonluk bir senede dayalı görünüyor. Senedin düzenleme tarihi 30 Nisan 2019… Vade tarihi 30 Haziran 2019 olan senedin alacaklısı İstanbul’da yaşayan stajyer Avukat Ahmet Can İ. (23) görünüyor. Senedin borçlusu ise bir teknokentte çalışan Gözde Ulusoy Ç. (40).Gözde Ulusoy Ç.'nin haciz işlemi öncesi anları çevredeki iş yerlerinin kameralarına yansıdı.

O anları kamera kayıtlarına yansıdı

Ankara Barosu’na üye bir avukat eli ile geçen 29 Nisan’da işleme konulan senede ilişkin haciz işlemi ise 13 Haziran günü yapıldı. Savcılığa sunulan kamera kayıtlarına göre, haciz aracı ve polis otosu saat 10.50 gibi haciz işleminin yapılacağı Abdi İpekçi Caddesi’nde yol almaya başladı. Bu esnada, senedin borçlusu olarak görünen Gözde Ulusoy Ç., cadde üzerinde bir süre telefonla konuştuktan sonra, haczin yapılacağı restoranın önüne doğru yol aldı.Haciz memuru, avukatlar ve Gözde Ulusoy Ç., işlemin yapılacağı restoran önünde karşılaştı.

‘Borçlu’ yola devam etti haciz başladı

Gözde Ulusoy Ç. restoranın önünde geçtiği esnada, alacaklı tarafın avukatları ve haciz memuru kendisini durdurdu.

Görevlilere kimliğini veren Ç., dakikalar sonra yoluna devam etti. Bu esnada, alacaklı tarafın avukatı olduğunu belirten bir kişi, restoranın sahibi Sedef B.'yi (44) aradı.

Bu kişi Sedef B.'ye, haciz işlemi için geldiklerini Gözde Ulusoy Ç.’yi tanıyıp tanımadığını sordu. Sedef B. “Söylediğiniz kişinin eşi Erman Ç., geçen yıl vefat eden eşim ile bir büfede ortaktı. Ancak Gözde hanımın bizimle hiçbir ilgisi yok. Ben gelmeden de herhangi bir işlem yapmayın” dedi.Alacaklı avukatı olduklarını söyleyen iki kişi ile restoran çalışanları arasında gerginlik yaşandı.

Müşterilerin çıkmasını istediler

Haciz memuru, alacaklı taraf avukatları ve polisler restoranda haciz işlemi yapmaya başladı. Zaman zaman gelen bu kişilerle restoran çalışanları arasında yaşanan sözlü ve fiziksel tartışma da kamera kayıtlarına yansıdı. Alacaklı taraf avukatı olduğunu belirten kişiler, yüksek sesle bağırarak müşterilerin restorandan çıkmalarını istedi.Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesin'de bulunan restoranı, Sedef B., iki çocuğu ile birlikte işletiyor.

Bahşiş kutusuna da haciz

Duruma tepki gösteren görevliler, senedin borçlusu kadın ile bir ilgilerinin olmadığını, ticaret sicil kayıtlarının da bunu ortaya koyduğunu belirtti. Gerginlik sürerken, haciz memuru işleme başladı.

Restoranda yer alan ürünler tutanağa yazıldı. Kasada haciz işlemi yapıldı. Kasada bulunan tüm paralar tek tek sayıldı. Bahşiş kutusu dahi açtırılarak söz konusu paralar sayıldı. 

Bu esnada, Beyhan ve avukatları da haczin yapıldığı restorana geldi. Beyhan ile bu kişiler arasında gerginlik sürerken hazırlanan 9 sayfalık tutanak hazırlandı.Yapılan işlem sonrası 9 sayfadan oluşan tutanak imzalandı.

‘Organize hareket edildi’

İşlem sonrası iş kadını Sedef B. soluğu karakolda aldı. Olaya ilişkin ifade veren Beyhan, alacaklı tarafı tanımadığını, borçlu kadın ile de hiçbir ortaklıklarının olmadığını belirtti.

Emniyet ifadeleri sonrası konu ile ilgili suç duyurusunda bulunuldu. 7 kişinin şüpheli olarak yer aldığı suç duyurusunda “Şüpheliler bir suç organizasyonu oluşturmuş” denildi.

Aralarında irtibat var

Savcılık başvurusunun devamında “Kamera kayıtlarına göre borçlu olduğu iddia edilen kadın, restoranın gerisinde kaldırımda bekliyor.

Haciz memuru ve alacaklı avukatları restoranın önüne geldikleri an, bu kişi de restoranın önünde geçiyor. Tam o anda, alacaklı vekilince durduruluyor. Güneş gözlüklü bu kadın adı ile hitap edilerek durduruluyor. Bunun tesadüf olmadığı bir kurgu olduğu çok açık. Bu kişiler arasındaki telefon kayıtlarına bakıldığında, işlem öncesi birbirleri ile konuştukları ortaya çıkacaktır” denildi.Restoranın kasasındaki paralar da tek tek sayılarak tutanağa yazıldı.

Şirket o tarihte kurulmamış

Senedin hileli bir biçimde düzenlendiği iddia edilen suç duyurusunda “Senedin düzenlenme tarihi 30 Nisan 2019... Senette borçlu tarafın adresi ise, müvekkile ait restoranın adresi aynı. Ancak bu restoranın bağlı olduğu şirket 10 Mayıs 2019’da kuruldu. Kira kontrat tarihi ise 15 Mayıs 2019. Bir başka ifade ile senedin düzenlendiği tarihte müvekkile ait şirket henüz kurulmuş değil; restoran da ortada yok” ifadelerine yer verildi.20 milyonluk senedin imza tarihinde alacaklı görünen Stajyer Av. Ahmet Can. İ.'nin 19 yaşındaydı.

7 kişi hakkında suç duyurusu

Hakkında suç duyurusunda bulunulan isimler arasında, senedin alacaklısı görünen Ahmet Can İ., avukatı Dilara Ö.’nün yanı sıra haciz memuru, polis memuru ve avukat olduklarını belirten ancak haciz tutanağında adları yer almayan iki kişi de yer aldı.

Konu ile ilgili görüşlerini almak üzere aradığımız Stajyer Avukat Ahmet Can İ.’de herhangi bir dönüş olmadı.

Senedi işleme koyan Ankara Barosu’na üye Avukat Mehmet İlker Yılmaz “Yetki belgesi ile işlem yaptım” diyerek başka bir avukatı adres gösterdi.

Yılmaz’ın sözünü ettiği Ankara 2 Nolu Baro'ya üye avukat A. C. Y'den ise dönüş olmadı.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL LUX
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Patronlar Dünyası