Patronlar Dünyası
Geri

Sokakta 14 Mayıs tahmini

Popüler sokak röportajcıları seçimlere ilişkin konuştu. Ortak görüşleri depremin AKP’ye oy kaybettirdiği ve muhalefetin önde olduğu yönünde.
ABONE OL
Abone Ol
Sokakta 14 Mayıs tahmini
Haberler / Medya
17 Mart 2023 Cuma 09:41
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte popüler olan “sokak röportajcıları” halkın nabzını da yakından tutuyor. Oksijen gazetesinden Mine Şenocaklı  sokak röportajı yapan popüler isimlerle görüşerek sokağın nabzını tuttu.
Görüş bildiren sokak röportajılarının ortak görüşü depremin seçmende büyük bir kırılmaya yol açttığı ve seçim sonuçlarını etkiyeceği yönünde.
İşte sokak röportajcılarının görüşleri:
 Arif Kocabıyık: Deprem büyük bir kırılma oldu. Büyük bir öfke var. Öncesinde Kılıçdaroğlu’na oy vermem diyenler ideolojik tercihlerini bir tarafa bıraktı.
 

Hasan Köksoy: Eskiden "İmamoğlu olmazsa oy vermem' derlerdi, şimdi "Kılıçdaroğlu' diyorlar. Muharrem İnce'nin gençler arasında oyu olduğunu görüyoruz. Sokağın nabzına göre ilk turda sonuç çıkması zor ama İnceciler de desteklerse Millet İttifakı ikinci turda alır.

Ebru Uzun Oruç: Millet İttifakı halkı inandırmış. Yüzde 65'le kazanacaklarını düşünüyorum. Seçime yakın, yükselişi herkes görecek. Şu anki anketlere 5-6 puan ekleyin, İnce'de artiş var ama etkileyici değil. Konuştuğum ülkücüler Bahçeli'ye çok kızgın.

Ozan Çakmakçı: Depremden sonra bir idrak patlaması yaşandı. Muhaliflerin yüzde 60’a yükseldiğini AKP’nin de yüzde 30’un altına indiğini görüyoruz.

Tarık Şenocak: Benim röportajlarda gördüğüm depremin iktidarda bir oy kaybı yaratacağı ama bu kaybın çok büyük olmayacağı yönünde. Karamsarlar İnce’ye kayabilir ama Kılıçdaroğlu diğer muhalefet partilerinin oylarıyla kazanabilir.

Erol Alkan: Çoğunluk seçim ikinci tura kalırsa Kılıçdaroğlu’nu tercih ederi diyor. İkinci turda Erdoğan karşıtlığı belirgin.
 

Patronlardunyasi.com

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL LUX
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası