Patronlar Dünyası
Geri

Profilo’dan iflas davasının hakim ve avukatı hakkında suç duyurusu

Profilo, iflas davasına bakan ve iflas kararı veren hakimler ile davacı avukat hakkında davayı kazanmak için kurgu yapıldığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.
ABONE OL
Abone Ol
Profilo’dan iflas davasının hakim ve avukatı hakkında suç duyurusu
Haberler / Ekonomi
24 Kasım 2021 Çarşamba 22:50
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Geçtiğimiz günlerde, hakkında iflas davası mahkemesine kararı çıkan Profilo firması karşı atağa geçerek, olayın bir kurgu olduğu iddiasıyla, davacı avukat Sümer Altay ile iflasa karar veren hakimler hakkında şikayetlerde bulundu.

Eski Avukat Sümer Altay'ın avukatlık ücreti alamadığı iddiasıyla aleyhine dava açtığı Profilo firması, iflas olayının hukuk dışı bir kurgu olduğunu iddia ederek kararı veren mahkeme hakimlerini Hakimler ve Savcılar Kurulu'na şikayet etti.

Profilo firması, İstanbul Barosu'na şikayet ettiği Av. Sümer Altay hakkında, aynı zamanda İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nada suç duyurusunda bulundular.

‘KURGU’ İDDİASI

Şirket, Av. Sümer Altay hakkında, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği şikayet dilekçesinde, hak etmediği bir para alacağı iddiasında bulunduğu, bu haksız parayı elde etmek için hukuka aykırı bir şekilde iflas davası açtığı, yargılama sırasında, ”adil yargılamayı etkilemeye teşebbüs” ettiği, şirketlerini zor durumda bıraktığı iddiasında bulundu.

Sümer Altay'ın bu davayı kazanmak için mahkeme ile bir kurgu yaptığı iddiasında bulunan müşteki şirket eski avukatlarının en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

İflas davasına bakan ve iflas kararı veren hakimler aleyhinde de Hakimler ve Savcılar Kurulu'na şikayete bulunan Profilo şirketi, davacı Av. Sümer Altay'ın iddia ettiği avukatlık ücreti alacağının oluşmadığını mahkeme heyetinin net olarak bilmesine rağmen, üstelik bilirkişi raporları da bu yönde olduğu halde, iflas kararı veren mahkeme hakimlerinin kusurlu olduğu iddiasında bulundu.

Firma, Av. Sümer Altay'ın alacak konusu olan baktığı eski davaları ile ilgili olarak, davanın bitmediğini, herhangi bir tahsilat sağlamadığını, dolayısı ile avukatlık ücretinin hak ediş aşamasına gelmediğini, tüm bunlar dosyada belgelerle ispatlanmış olduğu halde, haklarında iflas gibi ağır bir kararı veren hakimler ile Av. Sümer Altay'suçlu olduğunu ve ticari itibarlarına zarar verdiklerini belirterek, olayın soruşturulmasını istedi.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL LUX
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2021 Patronlar Dünyası