Patronlar Dünyası
Geri

Pınar Et'ten güneş enerjisine yatırım

Pınar Et, 30 Milyon TL yatırımla 1,77 MWp kurulu güce sahip çatı GES kurarak elektrik enerjisinin %10’unu yenilenebilir enerji kaynağından etmeyi hedefliyor.
ABONE OL
Abone Ol
Pınar Et'ten güneş enerjisine yatırım
Haberler / Ekonomi
29 Kasım 2022 Salı 17:15
Advertisement
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Türkiye’nin ilk özel girişim entegre et tesisi olarak kurulduğu günden bu yana sorumlu üretici kimliğinden ödün vermeden çalışan Pınar Et, sera gazı emisyonu yoğunluğunun azaltılması 2050 yılı sonuna kadar karbon nötr kuruluş olma yolunda yatırımlarını sürdürüyor. Bu çerçevede Pınar Et, üretim tesislerinin çatısına 30 milyon TL’lik yatırımla 1,77 MWp kurulu güce sahip güneş enerjisi panelleri yerleştiriyor. Böylelikle Pınar Et, kullanılan elektrik enerjisinin %10’unu yenilenebilir enerji kaynağından edecek.

“2022 yılı sürdürülebilirlik hedeflerimiz ve çevresel sürdürülebilirlik konusunda yaptığımız çalışmalar içinde GES yatırımı çok önemli bir yere sahip” diyen Pınar Et Genel Müdürü Tunç Tuncer, “Tüm dünyada yaşanan salgın ve beraberindeki sorunların ülkemize etkileri, sürdürülebilirliğin öneminin anlaşılmasını sağlarken riskleri de gözler önüne serdi. Daha iyi bir gelecek için dünyamızı hepimizin korumaya ihtiyacı olduğunu görüyor ve hissediyoruz. Sürdürülebilirlik, tüm nesiller için iyi bir geleceğin on şartı arasında yer alıyor. Bu yolda atılan her doğru adım, daha iyi bir geleceğin oluşmasını sağlıyor. Pınar Et olarak bu adımlardan birinin sonsuz bir enerji kaynağı olan güneşten faydalanmak olduğu inancıyla tesislerimize GES kurulumu gerçekleştirmeye başladık. Sürdürülebilir geleceğin anahtarlarından biri olan yenilenebilir enerjiden biz de faydalanmaya başlayarak karbon nötr kuruluş olma yolunda bir adım daha atmış olacağız” dedi.

Pınar Et, 2030 yılı sonuna kadar sera gazı emisyonu yoğunluğunu %30 ve su ayak izini de %15 azaltmayı hedefliyor. Enerji kullanımını 2022 yılı sonuna kadar %5 azaltmayı hedefleyen Pınar Et, su ve enerji konularında hedefleri olan tedarikçi sayısını da yine yılsonunda %30 artırmış olmayı planlıyor.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL LUX
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası