Patronlar Dünyası
Geri

Peta'dan kadınlara 'Et yiyen erkeklerle seks yapmayın' çağrısı

Hayvan hakları örgütü Peta, erkeklerin daha fazla et tüketmeleri sebebiyle sera gazı emisyonunda daha büyük sorumluluğu olduğunu savundu
ABONE OL
Abone Ol
Peta'dan kadınlara 'Et yiyen erkeklerle seks yapmayın' çağrısı
Haberler / Aktüel
22 Eylül 2022 Perşembe 11:03
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Hayvan hakları örgütü Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler (Peta), et yiyen erkeklerin sera gazı emisyonundan sorumlu olduğunu belirterek kadınları, et yapan erkeklerle seks yapmamaya davet etti.

The Telegraph'ta yer alan habere göre, Peta’nın Almanya şubesi, bilim dergisi Plos One’da geçen yıl yer alan bir makaleye işaret ederek “erkeklerin daha fazla et yemeleri sebebiyle kirliliğe kadınlara oranla yüzde 41 daha fazla neden olduğunu” vurguladı.

Peta, kadınların “dünyayı kurtarmak için et yiyen erkeklerle seks boykotuna” başlaması gerektiğini söyledi.

Peta Almanya’dan Daniel Cox, babaların “erkekliği” et tüketimiyle bağdaştırdığını iddia ederek “Hepsini tanıyoruz. Bira şişeleri ve 700 Euro’luk ızgaralarındaki 70 Cent’lik sosislerini tutan barbekü masalarıyla banliyö babaları” ifadelerini kullandı.  Cox, çocuklarına yaşamaya değer bir dünya bırakabilmek için erkekleri vegan olmaya çağırdı.

Cox, “Toksik maskülenliğin iklime zarar verdiğine dair bilimsel kanıt bulunuyor. Tüm et yiyen erkekler için seks ya da üreme yasağı bu kapsamda anlamlı olacaktır” dedi.

Peta'nın önerisi tepki çekti

Peta’nın önerisi Almanya’da yankı uyandırdı. Muhafazakâr parti Hristiyan Sosyal Birliği’nden (CSU) siyasetçi Florian Hahn “Et yiyenlerle seks yasağındansa bölücü ideolojilere sahip olma yasağı olmalıdır” dedi.

Almanya’nın en çok satan tabloid gazetesi Bild’in kapağına da taşınan öneri, “Radikal hayvan hakları aktivistlerinin mantığına göre, stadyumda sosis söyleyen bir kimse, yazları ızgara yapmayı seven biri ya da şnitzelsiz yapamayan kişi üremeye değer değildir. Delice bir önerge”  ifadeleriyle tepki çekti.

Bild’e konuşan sosis satıcısı Jessica Stahl, “Ne diyeceğimi bilmiyorum, kadınlara erkeklerden daha fazla sosis satıyorum” dedi. 

Advertisement

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL LUX
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Patronlar Dünyası