Patronlar Dünyası
Geri

Migros, Türkiye'den Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi'ne giren tek perakendeci oldu

Migros, cinsiyet ve fırsat eşitliğini destekleyen çalışmalarıyla dünyanın en saygın listelerinden Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi'ne (GEI) adını yazdırdı. Endekse Türkiye'den 12 şirket girerken, Migros perakende sektörünün tek temsilcisi oldu.
ABONE OL
Abone Ol
Migros, Türkiye'den Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi'ne giren tek perakendeci oldu
Haberler / Patronlar
31 Mayıs 2023 Çarşamba 10:41
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Migros, cinsiyet eşitliğini taahhüt eden, bu alanda yol haritasını belirleyen ve performansını şeffaflıkla raporlayan halka açık şirketlerin değerlendirildiği 2023 Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi'ne (GEI) girmeye hak kazandı. İyi Gelecek Planı çerçevesinde cinsiyet ve fırsat eşitliğini önceliklendiren Migros, Türkiye’den endekse girmeyi başaran 12 şirketin arasında yer alırken, perakende sektörünü temsil eden tek şirket oldu. Bu yıl 45 ülkeden ve 54 endüstriden şirketlerin değerlendirmeye alındığı endekste şirketlerin kadın liderliği, ücret eşitliği, kapsayıcılık kültürü, cinsel tacizle mücadele politikaları ve kadın dostu marka kimliği başlıkları alanındaki çalışmaları değerlendiriliyor. 

Migros Ticaret A.Ş. İnsan Kaynakları ve Endüstri İlişkileri Genel Müdür Yardımcısı Olcay Yılmaz Nomak, "Çalışanlarımızın yüzde 40’ı kadınlardan oluşuyor. Ülkemizde en fazla kadın istihdamı sağlayan şirketlerin başında yer alıyoruz. Operasyonlarımızın her alanında kadın çalışanlarımız bulunuyor. Yönetimin her kademesinde kadın oranını artırma taahhütlerimiz kapsamında kadın yönetici oranımızı bir yılda 2 puan birden artırdık. Bu oranı 2027 yılına kadar yüzde 35’e yükseltmeyi hedefliyoruz. Kadın çalışanlarımızı yönetsel rollere hazırlamak için “Potansiyelini Keşfet Gelişim Yolculuğu” programımızı hayata geçirdik" dedi. Nomak, kadın çalışanlar için “Lider Kadınlar Gelişim Yolculuğu” programını tasarladıklarını belirtirken, “LEAD Network EU CEO Taahhüdünün imzacıları arasındayız. Yönetim rollerinde kadın oranını artırmayı hedefliyor, her mağazamızda en az bir kadın yöneticimizin olması için çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Dünyanın en önemli araştırmalarından olan Bloomberg Cinsiyet Eşitliği Endeksi'nde, cinsiyet ve fırsat eşitliğinde Türkiye’nin lideri konumda olan 12 şirketin arasında yer almaktan ve sektörümüzü tek temsilcisi temsil etmekten büyük mutluluk duyuyoruz.”

patronlardunyasi.com

 

 

 

Advertisement

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası