Patronlar Dünyası
Geri

Mehmet Şimşek’in ismi yetti! Borsa yükselmeye devam ediyor

Patronlar Dünyası Genel Yayın Yönetmeni Toygun Atilla bugün Mehmet Şimşek’in ekonominin patronu olacağını yazdı. Piyasalar güne bu haberle başladı. Mehmet Şimşek ismi bile piyasalar için yetti. Borsa güne yüzde 3,5 puan dolaylarında yükselişle başladı.
ABONE OL
Abone Ol
Mehmet Şimşek’in ismi yetti! Borsa yükselmeye devam ediyor
Haberler / Finans
30 Mayıs 2023 Salı 12:10
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Borsa İstanbul güne yükseliş ile başladı. Saat 11.10 itibari ile yüzde 3,40 yükselerek 4931 puana kadar yükselen Borsa İstanbul’daki bu pozitif etki "Mehmet Şimşek etkisi" olarak yorumlandı. Patronlar Dünyası Genel Yayın Yönetmeni Toygun Atilla, bugün Mehmet Şimşek’in ekonominin başına geçeceğini yazmıştı. Toygun Atilla yazısında, Erdoğan ve Mehmet Şimşek arasındaki görüşmeden sonra Şimşek’in sorumluluk almaya hazır olduğunu söylediğini aktardı.

SEÇİMLERİN NİHAYETE ERMESİ VE MEHMET ŞİMŞEK İSMİ PİYASALARDA OLUMLU KARŞILANDI

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonuçlanmasının ardından dün de güne yükselişle başlayan Borsa İstanbul'da bugünkü açılışta yükseliş trendi devam etti. 14 Mayıs ve 28 Mayıs arasında yatay bir seyirde ilerleyen Borsa İstanbul, seçimlerin sona ermesinin ardından dün güne yükselişle başlamıştı. 

Mehmet Şimşek ismi ile ekonomide yapısal reformlar ve yeni bir yol haritası belirleneceği beklentisi yatırımcılarda güven oluşturdu.

BORSA YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK Mİ?

İki gündür devam eden yükselişin ardından yatırımcıların en çok merak ettiği konu "borsa yükselmeye devam eder mi?" şeklinde oluşuyor. Enflasyon-döviz ve ekonomide alınacak kararlar bu konuda büyük önem arz ediyor. Piyasa beklentilerini karşılayan adımlar atıldığında borsa da bu durumdan pozitif etkilenmeye devam edebilir. Önümüzdeki günler borsanın geleceği için büyük önem arz ediyor.

Patronlar Dünyası Genel Yayın Yönetmeni Toygun Atilla’nın Mehmet Şimşek haberi için tıklayınız…

patronlardunyasi.com

Advertisement

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası