Patronlar Dünyası
Geri

Mahkemeden kumarbaz eşe emsal karar!

36 yıldır evli olduğu eşini kumar alışkanlığından kurtaramayan yaşlı kadın boşanma davası açınca mahkeme emsal niteliğinde bir karara imza attı.
Mahkemeden kumarbaz eşe emsal karar!
Haberler / Gündem
4 Mayıs 2021 Salı 08:16
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Mahkeme 5 çocuk sahibi çiftin sorun haline gelen kumar problemini çözmek için yaşlı adamın yurt dışına çıkmasını yasakladı. Kıbrıs’a gidemeyen kumar bağımlısı koca alışkanlığından vazgeçince çift boşanmaktan vazgeçti.

36 yıldır evli olduğu eşini kumar alışkanlığından kurtaramayan .. kadın boşanma davası açınca mahkeme emsal niteliğinde bir karara imza attı. G.U., ile İ.U., 1985 yılında dünya evine girdi. Çiftin farklı tarihlerde 5 çocuğu dünyaya geldi. Aile mutlu bir şekilde yaşamaya devam ederken İ.U., 2002 yılından itibaren sık sık Kıbrıs'a giderek kumar oynamaya başladığı ortaya çıktı.

KURPİYERLERDEN KUMARA GEL MESAJLARI

Yaşlı adamın kumar alışkanlığı aile içerisinde büyük sorunlar ortaya çıkarınca G.U., Avukatı Gizem Gonce ve Aylin Esra Eren aracılığıyla 36 yıllık eşinden ayrılmak için Aile Mahkemesine boşanma dilekçesi sundu. Mahkemeye sunulan dilekçede boşanma gerekçesi şu şekilde anlatıldı;

"Davalı eş özellikle 2002 yılından sonra; eviyle, eşi ve çocuklarıyla ilgilenmemeye başlamış, evlilik birliğinin gereklerini yerine getirmekten imtina etmiş ve sürekli eve geç saatlerde gelmeye veya habersiz bir şekilde hiç gelmemeye başlamıştır.

Müvekkil davacı, bu konudaki rahatsızlıklarını kendisine ilettiğinde, müvekkili dinlememekte ve gece geç saatlerde eve gelmek konusunda ısrarcı olmaktadır.

Davalı eşin telefon arama kayıtları ve mesajları incelendiğinde görüleceği üzere; kumar oyunlarına davet etmek amacıyla kumarhanelerde çalışan kurpiyer kadınların davalı eşe attığı mesajlar ortaya çıkacaktır."

10 SENEDİR HER HAFTA KUMAR OYNUYOR

"Davalı eş; son 10 senedir her hafta kumar oynamak için Kıbrıs'a gitmektedir. İşbu durum ailenin maddi ve manevi çöküşünü hızlandırmakta ve davalının tam kusurlu davranışlar sergilediğini ve ailesi ile ilgisinin olmadığını devamlı surette kumar oynamak amacıyla aile birliğinin gereklerini yerine getirmekten kaçındığını göstermektedir. Bu nedenle tarafların mahkeme tarafından boşanmasına karar verilmesini talep ediyoruz."

MAHKEME KUMAR OYNAMAMASI İÇİN YURT DIŞI YASAĞI KOYDU

Dilekçeyi değerlendiren mahkeme Kıbrıs'ta 10 yıldır kumar oynmayı alışkanlık haline getiren 71 yaşındaki İ.U.'nun süresiz şekilde yurt dışına çıkmasının yasaklanmasına karar verdi. Mahkemenin kararının ardınan çift arasında ilişki normale dönmeye başlayınca eşinin kumar oynamasından rahatsız olan G.U., boşanmaktan vazgeçti.

Atakan Irmak/Sabah

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL YAŞAM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2021 Patronlar Dünyası