Patronlar Dünyası
Geri

Londra'da lüks konut fiyatları düşecek!

Dubai, 2023'te yıllık yüzde 13,5 fiyat artışı beklentisi ile, Knight Frank'in en yüksek emlak fiyatı artışı sıralamasında Miami'yi geride bıraktı.
ABONE OL
Abone Ol
Londra'da lüks konut fiyatları düşecek!
Haberler / Ekonomi
29 Kasım 2022 Salı 14:18
Advertisement
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Londra'da ise fiyatların yüzde 3 düşmesi bekleniyor.

Yabancı alıcıların artan ilgisi konut piyasasını hızlandırmaya devam ederken, Dubai'deki lüks emlak fiyatlarının gelecek yıl yüzde 13,5 artması bekleniyor.

Bloomberg HT'de yayınlanan habere göre, Dubai Knight Frank'in 2023 için en iyi konut fiyat artışı sıralamasında kolayca birinci sırada yer alıyor. Birçok süper zengin alıcıyı kendine çekmeyi başaran Dubai’de beklenen yıllık fiyat artış oranı, listede ikinci sırada yer alan Miami'deki birinci sınıf emlak için tahmin edilen yüzde 5'lik artışın iki katından daha fazlasına denk geliyor.

Araştırmaya göre Londra ve Seul, 25 şehirlik listenin alt sıralarında yer alırken, her iki büyükşehirde de fiyatların yüzde 3 düşmesi bekleniyor. New York, tahmin edilen yüzde 2'lik fiyat artışıyla listenin ortasında yer alıyor.

Knight Frank'e göre, 2023’te dünyanın en büyük 25 şehrinde birinci sınıf emlak fiyatları ortalama yüzde 2 artacak. Bu rakam 2022 için yüzde 5,2 oldu.

Knight Frank Küresel Konut Araştırma Başkanı Kate Everett Allen, "Ev sahiplerinin, yükselen enflasyonun öngörülemezliği, artan borçlanma maliyetleri ve yüksek vergilerle uğraşmak zorunda kaldığı bir zamanda çoğu küresel şehirdeki manzara artık değişiyor" şeklinde konuştu.

Knight Frank'ın yüksek gelirli kişilerle yaptığı ankete göre, beklenenden daha düşük büyümeye rağmen, Londra ve New York hâlâ konut satın almak için en popüler şehirler.

İngiliz ve Amerikalı yatırımcıların yaklaşık yarısına kıyasla, on Çinli alıcıdan yaklaşık dokuzu önümüzdeki yıl bir mülk satın alacaklarını söyledi.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL LUX
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası