Patronlar Dünyası
Geri

İstanbul'da çekici ücretlerine yüzde 43 zam

İBB Ulaşım Koordinasyon Merkezi, İl Emniyet Müdürlüğü'nün talebi üzerine, yediemin otoparklarına çekilen araçların günlük otopark ve çekici ücretlerine yüzde 28 ile 42,9 arası zam yaptı.
ABONE OL
Abone Ol
İstanbul'da çekici ücretlerine yüzde 43 zam
Haberler / Ekonomi
22 Haziran 2022 Çarşamba 21:29
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi'nin (UKOME) bugün yapılan Haziran ayı toplantısında, yediemin otoparklarına çekilen araçların günlük otopark ve çekici ücretlerine tekrardan zam yapılması kararlaştırıldı. UKOME, 28 Ocak'ta da otopark ücretlerine yüzde 33 ile yüzde 67 arasında zam yapmıştı. 

Toplantıda, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü'nün artan otopark kira giderleri, fatura, personel ve özellikle yakıt giderleri nedeniyle yüzde 28 ile yüzde 42,9 arasında ek zam talebinde bulunduğu aktarıldı. İBB UKOME, Emniyet Müdürlüğü'nün talebini oybirliğiyle kabul etti.

Yeni zamların ardından, park yasağı halinde 175 lira olan çekme ücreti 250 liraya, özel taşıma halinde 5 km'ye kadar çekme ücreti 190 liradan 250 liraya, 9,50 liralık 1 km ücreti de 12 liraya çıkarıldı.

Yediemin otoparklarında motorlu bisiklet günlük ücreti 5 liradan 6,50 liraya, motosikletler için 10 lira olan ücret 13 liraya, otomobiller için 23 lira olan ücret 30 liraya, kamyonet, minibüs, arazi taşıtı için 25 lira olan ücret 32 liraya, kamyon, otobüs, TIR, iş makinesi için 40 lira olan ücret 52 liraya, iş makineleri, römorklar için 60 lira olan ücret 78 liraya çıkarıldı.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL LUX
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Patronlar Dünyası