Patronlar Dünyası
Geri

İHKİB Başkanı Gültepe: Ülkemizi küresel moda liginde ilk üçe taşıyacağız

Mustafa Gültepe, “Hedefe ulaşabilmenin yolu katma değerli üretimimizi artırmaktan geçiyor. Katma değerli üretim için de öncelikle donanımlı, vizyoner iş gücü gerekiyor. Biz bu gerçekten hareketle 1995’ten bu yana eğitime yatırım yapıyoruz” dedi. 
İHKİB Başkanı Gültepe: Ülkemizi küresel moda liginde ilk üçe taşıyacağız
Haberler / Tekstil
2 Temmuz 2021 Cuma 12:54
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

İstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği’nin (İHKİB) Türk hazır giyim endüstrisine eğitimli işgücü kazandırmak için 26 yıldır desteklediği meslek liselerinde mezuniyet sevinci yaşandı. Altı liseden 605 mezun adına dereceye giren öğrencilere diplomaları ve ödülleri İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı’nın da katıldığı törenle verildi.

İHKİB Başkanı Mustafa Gültepe, pandemi sürecinin hemen her alanda olduğu gibi moda endüstrisinde de temel dinamikleri değiştirdiğine dikkat çekti. Dijitalleşmenin bir zorunluluk haline geldiği yeni dönemin itici güçlerini tasarım odaklı, inovatif, markalı ve sürdürülebilir üretimin oluşturacağını vurgulayan Gültepe, şöyle devam etti:

“İHKİB olarak önümüze koyduğumuz 33 milyar dolarlık ihracat hedefine ulaşabilmenin yolu da katma değerli üretimi artırmaktan geçiyor. Katma değerli üretim için öncelikle donanımlı, vizyoner bir iş gücü gerekiyor. Biz bu gerçekten hareketle 1995’ten bu yana eğitime yatırım yapıyoruz. Sektöre kazandırdığımız eğitimli ve donanımlı bu gençlerimizin de itici gücüyle ülkemizi küresel moda liginde ilk üçe taşıyacağız.”

İSMAİL GÜLLE: EĞİTİME YAPILAN KATKIDA İHRACATÇININ EMEĞİ VE ALIN TERİ VAR

TİM Başkanı İsmail Gülle de İHKİB başta olmak üzere ihracat ailesinin eğitime verdiği desteğin altını çizdi. Sektöre ve ülkeye nitelikli iş gücü kazandırmak için eğitime yapılan katkının arkasında ihracatçının emeği ve alın terinin olduğunu hatırlatan Gülle gençlere, “Sizlerden tek isteğimiz ve beklentimiz yaptığınız işi, sektörünüzü, ülkenizi sevmeniz ve Türkiye’ye hizmet etmeniz” diye seslendi.

LEVENT YAZICI: İHRACATÇI AİLESİNİN MESLEKİ EĞİTİME KATKISI İLHAM VERİYOR

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ise konuşmasında ihracatçı ailesinin mesleki eğitime katkısının ve çalışmalarının Milli Eğitim Bakanlığı’na da ilham verdiğini söyledi. Mesleki eğitimde devlet özel sektör işbirliğinin önemine değinen Yazıcı, “Biz mesleki eğitim alan gençleri sektör için hazırlıyoruz.

Dolayısı ile bu konuda sektörlerin kararlara katılımını ve eğitim programlarının hazırlanma sürecinde rol almalarını önemsiyoruz” diye konuştu. 

İLKER KARATAŞ: ÖĞRENCİLERİ SEKTÖRÜN DUAYEN İSİMLERİ İLE BULUŞTURUYORUZ

İHKİB Eğitim Çalışma Grubu Başkanı İlker Karataş ise, hazır giyim ve konfeksiyon sektörü olarak eğitim konusunda imkânlar dahilinde üzerlerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye çalıştıklarını söyledi. Karataş, “Öğrencilerin okul çağında sektörle tanışmalarına büyük önem veriyoruz. Sektöre yıllarını adayan duayen isimleri, deneyimlerini aktarmaları için öğrencilerle bir araya getiriyoruz” dedi.

Konuşmaların ardından toplam 605 mezun adına pandemi nedeniyle sadece okullarında ilk üçe giren öğrencilere diplomaları ve para ödülleri verildi.

İHKİB’in Protokol yaparak desteklediği okullar:

İHKİB Avcılar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İHKİB Yenibosna Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, İHKİB Kağıthane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Giyim Üretim Bölümü, Rüştü Uzel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Teknolojileri Alanı

İDMİB’in desteklediği okul:

İDMİB Zeytinburnu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL LUX
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2021 Patronlar Dünyası