Patronlar Dünyası
Geri

Hüsamettin Kavi için İSO'da anma töreni: Acımız büyük

İstanbul Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, eski Oda Başkanlarından duayen sanayici merhum Hüsamettin Kavi’yi anma töreninde “Şahsım olarak da sanayi camiamız ve Odamız olarak da acımız ve kaybımız büyük. Örnek bir insandı" dedi.
ABONE OL
Abone Ol
Hüsamettin Kavi için İSO'da anma töreni: Acımız büyük
Haberler / Patronlar
18 Eylül 2022 Pazar 16:31
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

İstanbul Sanayi Odası (İSO), önceki gün vefat eden eski Yönetim Kurulu Başkanlarından duayen sanayici Hüsamettin Kavi için bugün bir anma töreni düzenledi. Merhum Kavi’nin cenaze merasimi öncesi Odakule Fazıl Zobu Meclis Salonunda düzenlenen anma törenine, İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan ve İSO Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay ile çok sayıda İSO Meclis Üyesi, sanayiciler ve merhumun eşi Ayfer Kavi ve oğulları Süha ve Emre Kavi katıldı.

İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, “Çok Değerli Sanayici, Kıymetli Başkanımız, Başkanım, Ağabeyim, İyi Kalpli ve Güzel İnsan” olarak nitelediği merhum Hüsamettin Kavi’nin ani vefatı nedeniyle derin üzüntü duyduklarını belirttiği duygu dolu konuşmasında şunları söyledi:

#reklam#

“Beyefendi ve sakin üslubuyla bir zarafet simgesiydi”

“Çok üzgünüz. Ama sırası gelen ölüme maalesef çare yok. Bize düşen ise veda edenlerin anılarına, bıraktıklarına sahip çıkmak. Bu bırakılanların, hayırlı hizmetlerin, iyi işlerin çevresinde yarattığı etkiler; aramızdan ayrılanların yakınlarının ve sevenlerinin en büyük tesellisi olmalı. İşte hayatlarını bu değerlerle güçlü bir şekilde besleyenler, bu son yolculuğu daha huzurlu yapabilir diye düşünüyorum. Hüsamettin Kavi Başkanımıza bu açıdan baktığımızda, ben eminim ki onu tanıyan hiç kimse, bu son yolculuktaki yüksek maneviyat heybesinin değerinden kuşku duymayacaktır. Başta Ailesi olmak üzere, bizlerin acısını hafifleten, Hüsamettin Başkanımızın bizlere bıraktığı işte bu güçlü mirastır. 

Çok değerli Hüsamettin Kavi ile İSO Meclisi’nde, Yönetim Kurulu’nda ve İSO Meclisi Başkanlık Divanı’nda uzun yıllar birlikte çalıştım. Bir sanayici olarak da bir vatandaş olarak da bir aile reisi olarak da örnek insandı. Beyefendi ve sakin üslubuyla bir zarafet simgesiydi. 

“Sanayicilik ve İSO aşkını hiçbir zaman kaybetmedi”

#reklam#

Az önce kendi sesinden de dinlediğiniz gibi; sanayicilik ve İSO aşkını hiçbir zaman kaybetmedi. İSO, O’nun için her zaman bir sorumluluk ve meşguliyet alanıydı. Bitmek bilmeyen enerjisi vardı. Bu çok yönlü özellikleriyle gerek benim gerekse odamızın değerlerine değer kattı. 

Bu nedenle şunu söylüyorum ki; ben bir Başkanımı, bir Ağabeyimi kaybettim. Şahsım olarak da sanayi camiamız ve Odamız olarak da acımız ve kaybımız büyük. 

Burada Hüsamettin Kavi’yi anarken, en değerli özelliklerinden biri olan gençlere ve eğitime verdiği önemden söz etmeden geçemeyeceğim. Öyle ki; bugün büyüyüp köklü bir çınara dönüşen İstanbul Sanayi Odası Vakfı’nın öncü fikir insanlarından biriydi. Vakfın kurucuları arasında olmakla beraber ilk Yönetim Kurulu Başkanlığını da yaptı.  Hüsamettin Ağabey, bu özelliğiyle de her zaman bizlere rehberlik etmiştir. Bugün odamızın mesleki eğitim konusundaki çalışmaları, onun vizyonunu da kapsayacak şekilde ne mutlu ki sürüyor. İşte böyle kıymetli bir insan için bizlere düşen görev, hiçbir zaman unutmadan, hatıralarını yaşatmaya gayret etmek olacaktır.  

#reklam#

Kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Değerli eşine evlatlarına, ailesine, yakınlarına, sevenlerine ve tüm sanayi camiamıza bir kez daha başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun. Hoşça Kal Hüsamettin Ağabey, Hoşça Kal Hüsamettin Başkanım…”

Çalışmaları ve açtığı yol ile hepimize örnek oldu

İSO Meclis Başkanı Zeynep Bodur Okyay ise şunları söyledi: “Bugün bir iyi dostumuzu ve büyüğümüzü ebediyete uğurluyoruz. Acımız ve kaybımız çok büyük. Çok üzgünüm. Hüsamettin Bey, sağ duyusuna en çok güvendiğim, odadaki ve meclisteki ilk günlerimden bu yana sık sık akıl danıştığım, yüreği güzel bir dost ve insandı. Çalışmaları ve açtığı yol ile hepimize örnek oldu. Çalışkan ve fedakar bir duayendi. Zorluklarla ve belirsizliklerle yüzleştiğimiz vakitlerde, onun gibi büyüklerimizin varlığı bizlere her daim güç verdi. Şimdi zamansız vefatıyla, biz dostlarının gönlünde ve İstanbul Sanayi Odası’nın geçmişinde doldurulması imkansız bir boşluk var. Allah Hüsamettin Bey’e rahmet eylesin. Nurlar içinde yatsın. Başta ailesinin ve tüm sevdiklerinin olmak üzere tüm İstanbul Sanayi Odası camiasının başı sağ olsun. Onu çok özleyeceğiz.”

İSO Meclis Üyesi Mehmet Büyükekşi, “Hepimiz için çok zor bir gün. Başkanımızla uzun süre birlikte çalıştım. Çok güzel bir insandı. Ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dilerim. Ruhu şad olsun” dedi.

#reklam#

İSO Meclisinin eski başkanlarından Ömer Dinçkök ise “Çok zamansız oldu. Çok çalışkan bir dostumdu. Sabah çok erken kalkardı. Aktif hayatını hiç bırakmadı, spor yapardı. Günü hangi toplantıda tamamlayacağı bilinmezdi. Genç yaştan itibaren pek çok sivil toplum kuruluşunda görev aldı ve hepsinin hakkını vermeye çalıştı. Çok sevilirdi ve topluluklarda daima bulunması istenirdi. Kimseyi kıramazdı. Ailesinin sevgisine daima karşılık verirdi” dedi.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası