Patronlar Dünyası
Geri

Global ticaretin geleceği tasarım ve inovasyonla şekillenecek

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı (TİM) Mustafa Gültepe, global ticaretin geleceğini tasarım ve inovasyonun belirleyeceğini söyledi. Gültepe, tasarım ve inovasyona daha çok yatırım yapanların küresel rekabette bir adım öne geçeceğini vurguladı.
ABONE OL
Abone Ol
Global ticaretin geleceği tasarım ve inovasyonla şekillenecek
Haberler / Tekstil
9 Aralık 2022 Cuma 13:58
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

İstanbul Hazır giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB) tarafından bu yıl 30’uncusu düzenlenen KOZA Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nın finalinde konuşan Gültepe, hazır giyimin Türkiye’de tasarıma yatırım yapan ilk sektörlerden biri olduğunu hatırlattı. Aynı zamanda İHKİB Başkanlığını da yürüten Gültepe, şunları söyledi:

“30 yıl önce belki bir hayalin peşinde koşuyor gibiydik. Ama biz hiçbir zaman inancımızı, gençlere olan güvenimizi kaybetmedik. Sabırla, ısrarla, özveriyle ve her defasında büyük bir heyecanla yarışmamızı yaptık. 1992’de çıktığımız bu yolculukta büyük mesafe kat ettik. Gençlerimizin yaratıcı fikirlerine güvenimizin ne kadar isabetli olduğunu gördük. Moda endüstrimizin en başarılı tasarımcılarının neredeyse tamamı KOZA’dan çıktı. KOZA diğer sektörler için de ilham kaynağı oldu. Bugün birçok birliğimiz tasarım yarışması düzenliyor. Ticaret Bakanlığımızın da desteklediği bu yarışmalar sayesinde genç yetenekler endüstriyle buluşuyor.”

12-13 ARALIK’TAKİ TÜRKİYE İNOVASYON HAFTASI’NA TÜM GENÇLERİMİZİ BEKLİYORUM

Mustafa Gültepe, katma değerli üretim ve ihracat için en az tasarım kadar inovasyonun da kaldıraç etkisinden yararlanmak durumunda olduklarının altını çizdi. Global ticaretin geleceğini tasarım ve inovasyonon şekillendireceğini vurgulayan Gültepe, “TİM olarak, inovasyonda da farkındalığı artıracak projelere imza atıyoruz. Alanında Türkiye’nin en kapsamlı etkinliği olan İnovasyon Haftası’nda ülkemizden ve dünyadan başarılı örneklerle gençlerimizi buluşturuyoruz. Haliç Kongre Merkezi’nde

12-13 Aralık tarihlerinde dokuzuncusunu düzenleyeceğimiz Türkiye İnovasyon Haftası’nda 45 yerli ve yabancı konuşmacı bilgi ve deneyimlerini aktaracaklar. Katılımın ücretsiz olduğu etkinliğimizi özellikle gençlerimizin mutlaka takip etmelerini öneriyorum” diye konuştu.

KOZA Genç Moda Tasarımcıları Yarışması’nda koleksiyonları sergilenen 10 finalist arasından birinciliği Maide Özer Kazandı. İHKİB Yönetim Kurulu Üyesi ve Etkinlikler Komitesi Başkanı Nejdet Ayaydın başkanlığındaki jüri tarafından yapılan değerlendirmede Şakir Buldan ikinci, Melis Küçükyılmaz ise üçüncü oldu. Yarışmanın birincisine 100 bin, ikinciye 75 bin, üçüncüye ise 50 bin TL para ödülü verildi.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL LUX
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası