Patronlar Dünyası
Geri

Finansal hizmetlere güven dibi gördü

TCMB verilerine göre, finansal hizmetler istatistikleri ve finansal hizmetler güven endeksi kasım ayında bir önceki aya göre 9,6 puan düşüş kaydederek 154,7 seviyesine geriledi. Endeks, Mart 2021'den bu yana en düşük seviyeye gerilemiş oldu.
ABONE OL
Abone Ol
Finansal hizmetlere güven dibi gördü
Haberler / Finans
23 Kasım 2022 Çarşamba 16:37
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), kasım ayı finansal hizmetler istatistikleri ve finansal hizmetler güven endeksi (FHGE) verisini açıkladı. Buna göre, kasım ayında FHGE bir önceki aya göre 9,6 puan düşüş kaydederek 154,7 seviyesinde gerçekleşti. Endeks böylece, Mart 2021’den bu yana en düşük seviyeye gerilemiş oldu.

Endeksi oluşturan anket sorularına ait yayılma endeksleri incelendiğinde, son üç aydaki iş durumu, son üç aydaki hizmetlere olan talep ile gelecek üç aydaki hizmetlere olan talep beklentisi olmak üzere tüm alt endekslerin FHGE’yi azalış yönünde etkilediği görüldü.

İş durumu ve hizmetlere olan talebe ilişkin değerlendirmelere göre, son üç ayda iş durumunda iyileşme olduğu yönündeki değerlendirmelerin bir önceki aya kıyasla zayıfladığı gözlendi.

Son 3 ayda hizmetlere olan talepte artış olduğu yönündeki değerlendirmeler ile gelecek 3 ayda hizmetlere olan talepte artış olacağı yönündeki beklentilerin de zayıflayarak devam ettiği görüldü.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL LUX
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2022 Patronlar Dünyası