Patronlar Dünyası
Geri

Elon Musk kendisiyle tartışan yazılım mühendisini kovdu!

Elon Musk, Twitter üzerinden kendisiyle çalışan ve şirkette 8 yıldır çalışan yazılım mühendisini kovdu. Elon Musk'ın 'Kovuldu' paylaşımı tepki çekti.
ABONE OL
Abone Ol
Elon Musk kendisiyle tartışan yazılım mühendisini kovdu!
Haberler / Medya
15 Kasım 2022 Salı 16:14
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Elon Musk'ın Twitter'ı satın almasının ardından şirketteki hareketleri gündem olmaya devam ediyor. Twitter'da çalışan binlerce kişiyi işten çıkaran Elon Musk'ın "mavi tık aboneliği" hamlesi de hüsranla sonuçlanmıştı.

Ancak Twitter'da "Elon Musk çılgınlığı" sona ermiş görünmüyor. Elon Musk, kendi değerlendirmelerini sorgulayarak bu konuda açıklamalar ve düzeltmeler yapan yazılım mühendisi Eric Frohnhoefer'i de şirketten kovdu. Eric Frohnhoefer'in LinkedIn hesabındaki verilere göre, Frohnhoefer yaklaşık 8 yıldır Twittter'da çalışıyordu.

Elon Musk, 13 Kasım'da Twitter'ın bazı ülkelerde aşırı yavaş çalıştığıyla ilgili bir paylaşım yaptı. Ancak 6 yıldır Twitter'ın Android uygulaması üzerinde çalıştığını ifade eden mühendis Frohnhoefer, Musk'ın açıklamasının yanlış olduğunu belirtti. 

Frohnhoefer, uygulama için Android cihazlarda performans geliştirmesi yapılabileceği öne sürdü. Twitter'da çalışan mühendisi, sorunların aslında uygulamanın çok az kişinin kullandığı birçok özellikle dolması, yeni geliştirmeler ekleme çabasıyla zamanla şişmesi ve ağla iletişim kurmaktaki yavaşlığından kaynaklandığını bildirdi. Mühendis, Twitter'ın sadeleşmesi ve yeni özellik eklemelerinin durdurulması gerektiği görüşünü savundu.

Musk ile tartışmasının ardından mühendis Eric Frohnhoefer'in önce şirket sistemine girişi engellendi, ardından şirketten kovuldu. Musk'ın 'O kovuldu' paylaşımı tepki çekti.

Forbes'a konuşan mühendis Eric Frohnhoefer, şirketten kovulmasıyla ilgili hiçbir bilgilendirme almadığını belirterek, "Hepsi bir avuç korkak" yorumunda bulundu.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL LUX
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası