Patronlar Dünyası
Geri

Eczacıbaşı Topluluğu’ndan İKSV’ye 35 milyon TL destek

İKSV kurucu sponsoru Eczacıbaşı Topluluğu, salgın döneminden etkilenen vakfın çalışmalarına katkıda bulunmak amacıyla vakfa 35 milyon TL tutarında ek destek verme kararı aldı.
Eczacıbaşı Topluluğu’ndan İKSV’ye 35 milyon TL destek
Haberler / Patronlar
16 Şubat 2021 Salı 15:53
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Koronavirüs pandemisinin en çok etkilediği alanlardan olan kültür-sanat etkinliklerine ev sahipliği yapan kurum, salgın koşullarında etkinliklerini sınırlı bir program dâhilinde, sınırlı sayıda izleyicinin katılımıyla gerçekleştirebildi. Pandeminin İKSV’nin gelir-gider dengesindeki olumsuz etkisi nedeniyle vakıf 2020 yılını 10 milyon TL’ye yakın bir zararla tamamladı.

İKSV’nin kurucu sponsoru Eczacıbaşı Topluluğu, bu gelişmeler doğrultusunda İKSV’nin içinde bulunduğu finansal sıkıntının giderilmesi yolunda önemli bir adım atarak vakfa, önümüzdeki 3 yıla yayılacak ek bir maddi destek verme kararı aldı. Eczacıbaşı Topluluğu, İKSV’ye toplam 35 milyon TL tutarında ek kaynak aktararak İKSV’nin mali yapısını güçlendirecek ve önümüzdeki yıllarda vakfın kültür-sanata katkılarını sürdürebilmesine olanak sağlayacak.

Eczacıbaşı Topluluğu’nun bu desteğiyle beraber, pandeminin İKSV bütçesine olumsuz etkileri silinirken, 2022’de 50. yılını kutlamaya hazırlanan vakfın sürdürülebilir ve güçlü bir finansal yapıya sahip olması da sağlanacak.

İKSV 2020’de neler yaptı?

Salgın koşullarında tüm dünya dayanışma ve yaratıcı işbirliklerine odaklandı. İKSV de bir yandan dijital olanaklardan da yararlanarak hem çevrimiçi platformlarda hem de mekânlarda gerçekleştirdiği etkinliklerde sanatçıların izleyicilerle buluşmasına imkân sağlarken bir yandan da farklı işbirlikleriyle, pandemi koşulları nedeniyle büyük zorluklar yaşayan sanatçıların desteklenmesine katkıda bulundu. İKSV; 2020 yılında da birçok kurum ve kuruluşla işbirliği içinde, farklı sanat dallarında çalışan kişilere 8 Milyon TL’ye varan maddi katkı sağlanmasına aracı oldu.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL YAŞAM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2021 Patronlar Dünyası