Patronlar Dünyası
Geri

Cüneyd Zapsu'nun şirketine kim talip oldu?

Zapsu ailesi kontrolündeki Solarpower Enerji Üretim AŞ satılıyor.
ABONE OL
Abone Ol
Cüneyd Zapsu'nun şirketine kim talip oldu?
Haberler / Patronlar
2 Eylül 2022 Cuma 15:48
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Türk siyasetinin olduğu kadar, ticaret hayatının da önemli aktörlerinden Zapsu ailesi… Türkiye’nin önde gelen perakende mağazalarının kuruluşlarına imza atan Cüneyd Zapsu, bildiğiniz üzere AK Parti’nin kuruluş sürecinde de önemli görevler üstlendi.

#reklam#

2001 ile 2008 yılları arasında AK Parti’nin merkez yürütme kurulu üyesi olan Zapsu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da Başbakanlık döneminde danışmanlığını üstlenmişti.

İş hayatına Almanya'da üniversiteye devam ettiği dönemde babasının kurduğu tekstil şirketiyle başlayan Zapsu, ardından önce kardeşi ile birlikte fındık ihracatına adım atmıştı.

1985 yılında Balsu Gıda'yı ve daha sonra Teksu'yu kuran Zapsu, 1995 yılında da BİM alışveriş mağazaları zincirini kurdu.

Mart ayında satış için görüştüler

Ardından enerji işine giren Zapsu’nun bu alandaki en önemli yatırımı ise Solarpower Enerji Üretimi adlı şirketiydi. 2013 yılında kurulan bu şirket uzun zamandır satış için görüşmeler yürütüyordu.

Bu yılın Mart ayında yazdığımız haberde, 7 milyon TL’lik sermayesi bulunan firmayı tekstilde Anadolu’nun en önemli üreticilerinden olan Güçlü Grup almak istemişti.

#reklam#

Hatta resmi kurumlara bile başvuru yapılmıştı. Ancak o görüşme tamamlanmadı ve yeni bir alıcı arayışına girildi.

ZAPSU, İŞ PORTFÖY'E SATIYOR

Zapsu ailesi kontrolündeki Solarpower Enerji Üretim A.Ş.’nin hisselerinin tamamını İş Portföy Yatırım Fonu satın almak için görüşmelere başladı.

Anlaşma sağlanırsa İş Portföy, Solarpower'ın hisselerini şirketin kurucu ve ortağı Hasan Cüneyd Zapsu, Mehmet Gökçe Bilyay ve CZD Holding A.Ş'den alacak.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM BORSA DÜNYA FOTO GALERİ VİDEO GALERİ SPOR AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2024 Patronlar Dünyası