Patronlar Dünyası
Geri

Cem Küçük hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis istemi

Cem Küçük hakkında 'Hakaret' suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.
Cem Küçük hakkında 2 yıl 4 aya kadar hapis istemi
Haberler / Medya
15 Nisan 2021 Perşembe 14:39
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Bir televizyon kanalındaki programda emekli Orgeneral Hurşit Tolon için 'darbeci ve cuntacı' şeklindeki ifadeler kullandığı gerekçesiyle Cem Küçük hakkında 'Hakaret' suçundan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle iddianame hazırlandı.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük'ün 14 Şubat 2020'de bir televizyon kanalındaki programda "Ergenekon, Balyoz sapına kadar doğru bir olay o zaman milletin bu darbe ihtimalleri doğruydu. (...) Hurşit Tolon bunların hepsi sapına kadar darbeci ve cuntacı adamlardır" ifadelerini kullandığı belirtildi.

Bunun üzerine Hurşit Tolon'un darbe girişimiyle alakalı dosyalarda adının geçmediği, yalnızca bir dosyada adının geçtiğini, o dosyada da beraat kararı aldığını belirtilerek savcılığa şikayette bulunduğu anlatıldı. İddianamede, söz konusu yayının incelendiği ve şüpheli Cem Küçük'ün şikayete konu sözleri söylediği tespit edildi. 

Taraflar uzlaşmadı

Cem Küçük'ün ifadesinde, hiçkimseyi zan altına bırakma çabasında olmadığını, zihniyeti eleştirdiğini, 2006-2007-2008 yıllarında yaşanan olaylara gazeteci kimliğiyle eleştiride bulunduğunu söylediği de iddianamede yer aldı. Şikayetçi Hurşit Tolon'un, İstanbul 4. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki yargılamasında tüm suçlamalardan beraat ettiğinin ve bu kararın da kesinleştiğini tespit eden savcılık, Cem Küçük'ün hakaret suçunu işlediğine kanaat getirdi. 'Hakaret' suçunun uzlaşma kapsamında kalması nedeniyle dosyanın Uzlaştırma Bürosu'na gönderildiği, tarafların uzlaşmalarının sağlanamadığı kaydedildi. Bunun üzerine şüpheli Cem Küçük hakkında 'Sesli, yazılı veya görüntülü bir iletiyle hakaret' suçundan 3 aydan 2 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

İddianame kabul edilirse Cem Küçük, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL YAŞAM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2021 Patronlar Dünyası