Patronlar Dünyası
Geri

Cavit Çağlar'dan flaş Olay TV kararı! 26 günde kapatmıştı...

26 günlük yayının ardından kapatılan Olay TV, Bursa'ya geri dönüyor. Cavit Çağlar’ın sahibi olduğu Olay TV, merkezini yeniden ilk kurulduğu yer olan Bursa’ya taşıma kararı aldı.
Cavit Çağlar'dan flaş Olay TV kararı! 26 günde kapatmıştı...
Haberler / Medya
14 Ocak 2021 Perşembe 18:08
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Bursa’nın yerel kanalı olarak 26 yıl yayın yaptıktan sonra Kasım 2019’da kapanan ve Bursalı iş insanı Cavit Çağlar’ın sahibi olduğu Olay TV kısa süre önce merkezini Bursa'dan İstanbul'a taşıdı. Ulusal kanal olarak 30 Kasım’da yeniden yayın hayatına başlayan Olay TV hayatı 26 gün yaşayabildi. Genel Yayın Yönetmenliğini Süleyman Sarılar'ın üstlendiği Olay TV, iktidarın Çağlar'a baskı uyguladığı iddialarının ardından 25 Aralık’ta ekranını kararttı.

Duvar'dan Pelin Akdemir'in haberine göre; Çağlar'ın "yüzde 100 sahibi benim" dediği kanal şimdi bir yıl aranın ardından merkezini yeniden Bursa’ya taşıyor. Cavit Çağlar, Olay TV’yi neden kapattığını açıkladı: Bu bana ders oldu

Olay Gazetesi İcra Kurulu Başkanı Mehmet Ali İnan, teknik hazırlıkların tamamlanması ve pandeminin hafiflemesiyle beraber Olay TV’nin yeniden yayına başlayacağını söyledi. İnan, Olay TV’nin yayınına Bursa’da ve 'eskiden olduğu çizgide' devam edeceğini aktardı.

‘BURSALI GAZETECİLERİN OKULU’

Olay TV’nin Bursa’da yeniden yayına başlayacak olmasını değerlendiren Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Bursa Şube Başkanı Rabia Deniz, “26 gün yayın yapan Olay TV’nin kapatılması günlerce konuşuldu. Bursa’da yıllarca yayın yapan, Bursalı gazetecilerin okulu olan Olay TV’nin kapatılması ise maalesef gündem olmamıştı. İşsiz kalan 35 gazeteci, son kez Olay Medya Center önünde bir araya gelerek hatıra fotoğrafı çektirdi Kasım 2019’da. 26 yıllık yayın sonrası veda etmişti” dedi.

‘TÜRKİYE’NİN İKİNCİ BÂB-I ÂLİSİ’

Bursa basınının geçmişine de değinen Deniz, “90’lı yılların başında 1 milyon 600 bin nüfuslu Bursa’da; Olay, Bursa Hakimiyet, Haber ve Marmara gazeteleri ön plandaydı. O dönem haber ajansları bu kadar güçlü olmadığı için gazetelerin haberci kadroları önemli bir etkiye sahipti.

Gazetelerin haber merkezleri aynı zamanda okul işlevi görüyordu. Derken haber ajansları faaliyete geçti ve muhabir kadrolarına gerek kalmadı. Günlük ve haftalık gazetelerin sayısı arttı. Dergiler ve sektörel yayınlar çoğaldı. En baş döndürücü gelişme ise baskı, iletişim ve görüntü teknolojilerinde yaşandı.

Teknolojideki gelişim; internet haberciliği gibi yeni bir dalı doğurdu. Kısa süre sonra bu dala sosyal medya uzmanlığı eklendi. Özetle bugün 3 milyon nüfuslu Bursa'da günlük ve haftalık olmak üzere gazete sayısı 60’ı geçti. Radyo ve televizyon kanallarının yanı sıra sayıları artan internet haber siteleri ve dergileriyle şehrin medya gücü, evvelden bu yana yapılan "Türkiye’nin ikinci Bâb-ı Âlisi" tanımını pekiştirdi” diye konuştu.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL YAŞAM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2021 Patronlar Dünyası