Patronlar Dünyası
Geri

Cam fiyatları bir yılda yüzde 300 arttı

Ankara’nın en işlek, alışverişin ve ticaretin de en yoğun yaşandığı Ulus semtinde camcılık yapan esnaflar, maliyetlerin giderek arttığını, geçen seneden bu yana camlara yüzde 300’ün üzerinde zam geldiğini belirttiler.
ABONE OL
Abone Ol
Cam fiyatları bir yılda yüzde 300 arttı
Haberler / Ekonomi
21 Ekim 2022 Cuma 16:38
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Ankara'nın en işlek, alışverişin ve ticaretin de en yoğun olarak yaşandığı Ulus semtinde camcılık yapan esnaflar, maliyetlerin giderek arttığını, geçen seneden bu yana camlara yüzde 300'ün üzerinde zam geldiğini belirterek, ‘'Artık müşterilere fiyat söylerken utanıyoruz. Zamlar karşısında mecburen kâr miktarını düşürdük'' dediler.

Cam esnafı Hasan Polat, “Geçen sene aldığım 4 milimetre camın fiyatı 75 liradan 350 liraya çıktı. Hiçbir şey yerinde durmuyor, giderek yükseliyor. Yeri geliyor servise aracımızla gidemiyoruz. Nakliye masrafını da müşterimize yansıtmak zorunda kalıyoruzé diye konuştu.

‘MÜŞTERİYE FİYAT SÖYLERKEN UTANIYORUZ’

Hasan Gür de, ‘'35 yıldır bu işi yapıyorum. Pandemide işlerimiz iyice düştü. Fiyat artışlarına da yetişemiyoruz, iş yok. Kirayı, elektriği ödeyemiyoruz. Müşteriye fiyat söylerken artık utanıyoruz. Dükkanda bir tane UFO yakıyordum, elektrik bin lirayı geçti. Kira artışları öyle, vergiyi da ödeyemiyoruz” dedi.

‘BUGÜNÜ KURTARALIM YETER, BAŞKA ÇAREMİZ YOK’

Cam ticareti ile uğraşan Ergün Mersin ise ‘'Piyasa zor durumda… Gelen zamlardan muzdaribiz. Habire zam, zam… Hep bizim kârımızdan gidiyor. İnanın müşteriye yansıtamıyoruz. Fiyat söylemeye utanıyoruz vallahi. Bir çerçeveden 50 lira kazanırken şimdi 10 lira kazanıyoruz. 1980'den beri bu sektördeyim. Müşteri kaçırmamak için kârdan fedakârlık ediyoruz. ‘Bugünü kurtaralım yeter' diyoruz. Başka çaremiz yok. 2 milimetre camı 80 liraya alırken şu anda 160 lira oldu. Işığı geçirmeyen Matobel camlar ise metrekaresi 240 lira oldu'' diye konuştu.

Cem Yıldırım/Sözcü

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL LUX
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası