Patronlar Dünyası
Geri

Biontech'e rakip çıktı! Moderna: Yüzde 94.5 oranında etkili

Moderna, geliştirdiği Koronavirüs aşısının neredeyse yüzde 94.5 oranında etkili olduğunu duyurdu
Biontech'e rakip çıktı! Moderna: Yüzde 94.5 oranında etkili
Haberler / Dünya
16 Kasım 2020 Pazartesi 15:28
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

ABD merkezli biyoteknoloji şirketi Moderna, corona virüsüne karşı geliştirme aşamasında oldukları Covid-19 aşısının üçüncü faz sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

95 katılımcı üzerinde yapılan analizlere göre Moderna’nın geliştirdiği corona virüsü aşısının etkisi yüzde 94.5 oranında. Şirket ABD Gıda ve İlaç Dairesi’ne başvurarak aşının gelecek haftalarda kullanımına onay çıkması için çalışacağını açıkladı.

Moderna’nın araştırmasında katılımcıların 90’ına plasebo verilirken geri kalan 5 katılımcıya ise corona virüsü aşısı verildi.

Yayınlanan analizde Koronavirüs taşıdığı doğrulanan 95 kişi üzerinde yapılan denemelerde aşının yüzde 94.5 oranında etkili olduğunun görüldüğü belirtildi.

Şirket, önümüzdeki haftalarda ABD'den acil kullanım tescili isteyeceklerini belirtti.

BİONTECH YÜZDE 90 ETKİLİ

Türk hekimler Özlem Türeci ve Uğur Şahin'in başında bulunduğu Biontech ve Pfizer'in ortak çalışması olan koronavirüs aşısının yüzde 90 oranında başarılı olduğu duyurulmuştu

PFIZER VE BIONTECH’TEN DAHA DAYANIKLI

Moderna’nın geliştirdiği aşının ise geçen hafta Pfizer ile BioNTech’in geliştirdiği aşıdan önemli bir avantajı bulunuyor. Moderna’nın geliştirdiği aşı Pfizer’inki gibi ultra soğuk depolamaya ihtiyaç duymuyor ve bu da dağıtımını kolaylaştırıyor. Moderna, aşının 2 ila 8 derece arasındaki standart buzdolabı sıcaklıklarında 30 gün boyunca stabil olmasını bekliyor ve -20 derecede 6 aya kadar saklanabileceğini duyuruyor.

Pfizer’ın aşısının, Antarktika kışı için tipik olan eksi 70 derecede taşınması ve saklanması gerekiyor. Standart buzdolabı sıcaklıklarında beş güne kadar saklanabilir.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MEDYA TEKSTİL İŞTE BAŞARANLAR AKTÜEL OTOMOBİL YAŞAM
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2021 Patronlar Dünyası