Patronlar Dünyası
Geri

Aysun Kibar'dan '44 Milyonluk dolandırıcılık' açıklaması

Kibar Holding'in yönetim kurulu üyesi Aysun Kibar, 44 milyonluk dolandırıcılık haberlerine ilişkin açıklamada bulundu.
ABONE OL
Abone Ol
Aysun Kibar'dan '44 Milyonluk dolandırıcılık' açıklaması
Haberler / Gündem
19 Kasım 2022 Cumartesi 15:00
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

Kibar’ın Londra’da görülen davasında, Tim Damiani’nin Aysun Kibar’ı kandırarak yaklaşık 2 milyon pound (yaklaşık 44 milyon TL) dolandırdığı belirtilmişti.

Aysun Kibar, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: 

Bugün bazı internet mecralarında yayınlanan, “Kibar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Aysun Kibar 44 milyon TL dolandırılmış” başlıklı habere istinaden açıklama yapma ihtiyacı doğmuştur.

Kibar Holding Yönetim Kurulu Üyesi Aysun Kibar nasıl 44 milyon TL dolandırıldı?

#reklam#

Asıl ismi Ala Fadili Al Tamimi olan; ilgili haberlerde geçen adıyla Tim Damiani, nitelikli bir dolandırıcı olup söz konusu suçlarına ilişkin tespit edilen ilk suçu 1980’lerde gerçekleşmiştir. Amerika’da başlayan dolandırıcılık faaliyetleri Venezuela’da devam etmiş, son olarak İngiliz makamları tarafından aleyhine açılmış olan kamu davası kapsamında Milano’da yakalanarak İngiltere’ye iade edilmiştir ve iki senedir tutukludur. Bugün basında yer alan haberler; İngiltere’deki kamu davasında tanık sıfatıyla davet edildiğim duruşma ile ilgili olarak basın mensuplarının dosyadan yaptıkları yanlış alıntılara dayanmaktadır. Londra’da adıma bir gayrimenkul alımı için Barclay’s Bank vasıtası ile yaptığım ödemeleri kişisel amaçları için kullanan, avukat ve güvenilir bir kişi olduğuna inandırıldığım Al Tamimi’ye karşı 2017 yılında İngiltere’de tazminat davası açtığımın ve bu davanın Tamimi aleyhine sonuçlandığının, kendisine ödediğim tüm tutarların tarafıma geri ödenmesine karar verildiğinin bilinmesini isterim.

Ortada bir dolandırıcılık suçunun olduğu doğrudur, ancak “Türkiye’de durumdan kaçmak için ev satın alma yoluyla vatandaşlık alma talebi” ve “pasaport temin etmek üzere şahsa ödeme yaptığıma” yönelik iddialar asılsızdır ve gerçeği yansıtmamaktadır.

#reklam#

Mensubu olmaktan gurur duyduğum Kibar Holding, ülkemizin en köklü kuruluşlarından biri olarak yaklaşık 5 bin kişi istihdam etmekte, her yıl ülkenin en çok ihracat yapan ilk 5 markası arasında yer almaktadır. Böylesi saygın bir kurumun üyesi olarak, adımın bu tür yorumlar ile birlikte anılmasından üzüntü duyduğumu belirtmek isterim. Asılsız iddiaların yer aldığı ifadelerin, kamuoyunu yanlış bilgilendirmemek adına haberden kaldırılmasını veya açıklamama yer verilmesini rica ederim."

Advertisement

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası