Patronlar Dünyası
Geri

Aslı Baykal'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na 'Hamburger' göndermesi

"Özgürlüğü ve demokrasiyi Türk milleti için istiyorum, bu da Türk milleti ile beraber inşa edilir, Amerikan hamburgercisinde veya Londra tefecisinde değil"
ABONE OL
Abone Ol
Aslı Baykal'dan Kemal Kılıçdaroğlu'na 'Hamburger' göndermesi
Haberler / Gündem
19 Kasım 2022 Cumartesi 11:06
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Whatsapp'tan gönder
Whatsapp

CHP'den istifa eden Deniz Baykal'ın kızı Prof. Dr. Aslı Baykal'dan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na “hamburger” göndermesi geldi. Baykal sosyal medya paylaşımında, "Özgürlüğü ve demokrasiyi Türk milleti için istiyorum. Bu da Türk milleti ile beraber inşa edilir. Amerikan hamburgercisinde veya Londra tefecisinde değil" ifadelerini kullandı. Öte yandan Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi de, CHPP Türk’te katıldığı Akıl Çemberi programında, daha önce yazısında da bahsettiği Aslı Baykal ile görüşmesinin detaylarını ve programa gelmeden önce yaptığı yeni görüşmeyi aktardı.

#reklam#

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal, Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu. Aslı Baykal, "Özgürlüğü ve demokrasiyi Türk milleti için istiyorum. Bu da Türk milleti ile beraber inşa edilir. Amerikan hamburgercisinde veya Londra tefecisinde değil. Özgürlükçü olmak için gayrı milli olmak zorunluluğu yoktur. Elbette özgürlükçü ve demokratım ve elbette milliyim. Benim çizdiğim siyasal model budur" dedi.

Aslı Baykal: Ben bir kişisel çıkış içerisinde değilim, bir ilke tartışması yürütüyorum

CNN Türk'te konuşan Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi de yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Başından beri görüşüyorum ben. Çünkü bir süre önce Deniz Baykal ile ilgili olarak Ali Mahir Başarır bir açıklama yapmıştı. Çok çirkin ve üzücü bir açıklamaydı o. Bunun üzerine Baykal'dan randevu aldım ve evine gittim. O dönemde Aslı Baykal da oradaydı.

Bu tweetleri atınca hemen Aslı Baykal'ı aradım. 'Ben bir kişisel çıkış içerisinde değilim. CHP'den istifa ettiğim doğrudur ama ben bir ilke tartışması yürütüyorum. CHP'nin kuruluş değerlerinden uzaklaştığını düşünüyorum' dedi.

#reklam#

Türk siyasal yaşamının bir milli ve gayri milli unsurlar olarak ayrışmaya başladığını CHP'nin gayri milli unsurların arasında yer aldığını düşünüyor. AK Parti'ye katılacak şeklinde tweetler atılmıştı. Dedi ki, 'Ben bir mücadele içerindeyim. O da CHP'nin bulunduğu yeri sorguluyorum. Çizgim milli bir çizgidir ama benim şu anda hiçbir siyasi partiyle bir angajmanım yok'.”

Advertisement

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
PATRONLAR EKONOMİ FİNANS GÜNDEM DÜNYA SPOR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ AKTÜEL OTOMOBİL EMLAK ÇEVRE SAĞLIK TEKNOLOJİ KÜLTÜR-SANAT
Patronlar Dünyası uygulamasını indirin, günün gelişmeleri cebinize gelsin.
Google Play
App Store
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
KVKK Metni
Çerez Politikası
Copyright © 2023 Patronlar Dünyası